Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2009

Bookmark and Share

Kurs działań strażniczych „Na Straży”

HF (2009-02-09)

Polecamy inicjatywę zaprzyjaźnionych organizacji. Naprawdę warto.

Na Straży. Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich wspólnie z Helsińską Fundacją Praw Człowieka zapraszają wszystkie zainteresowane osoby i organizacje do zgłaszania się na internetowo-stacjonarny kurs działań strażniczych „Na Straży”
Kurs stanowi cykl edukacyjny przekazujący podstawowy pakiet wiedzy na temat działalności organizacji typu watchdog, a także realizowania strategii kontroli społecznej przez organizacje społeczne.

Niezależnie od obszaru tematycznego, w którym działają organizacje, często dostrzegają one potrzebę zmian w systemie prawa czy praktyki jego stosowania. Czy jest to edukacja, czy ochrona środowiska, ochrona mniejszości czy też praca z grupami wykluczonymi – organizacje, działacze i działaczki muszą pracować według zasad stworzonych przez władze. Ich działalność często napotyka na szereg barier i przeszkód utrudniających prawidłowe wykonywanie zadań na rzecz beneficjentów. Często towarzyszy im poczucie walenia głową w mur i braku perspektyw na jakiekolwiek zmiany. Celem kursu działań strażniczych jest znalezienie recepty na usunięcie barier i merytoryczne wsparcie osób i organizacji wywodzących sie z różnych środowisk w działaniach na rzecz zmiany.

Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich.