Strona główna > Projekty > Zrealizowane

Bookmark and Share

Obcy? Zbliżenia - czeczeńskie dzieciństwo

HF (2009-11-04)

W ramach kontynaucji współpracy ze Stowarzyszeniem Ekologicznym "Dla Ziemi" byliśmy partnerem kolejnego projektu realizowanego przez "Dla Ziemi".

Projekt  „OBCY? Zbliżenia -czeczeńskie dzieciństwo” skierowany był do kilku grup docelowych: nauczycieli w szkole, do której uczęszczają dzieci uchodźców w Łukowie, do społeczności lokalnej zamieszkującej okolice ośrodków dla uchodźców oraz do społeczności Lublina - mieszkańców i studentów lubelskich uczelni.

  W ramach projektu odbyły się następujące wydarzenia:
  - szkolenie na temat pracy z dziećmi uchodźców - dla nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie, do której uczęszcza około 70 dzieci czeczeńskich. Szkolenie będzie prowadzone przez trenerki - Joannę Gospodarczyk i Izabelę Podsiadło- Dacewicz.
  - "Dzień Czeczeński" dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie, z udziałem czeczeńskiej grupy teatralnej z Łukowa, a także dzieci polskich i czeczeńskich z Warszawy ze szkoły na Raszyńskiej.
  - spotkania skierowane do studentów i mieszkańców Lublina, na które zaprosiliśmy Krystynę Kurczab-Redlich - autorkę książki „Głową o mur Kremla” oraz Issę Adgera-Adajewa, dr Justynę Laskowską-Otwinowską oraz panią Zulę. 

Wszystkim wydarzeniom towarzyszyła wystawa zdjęć "Czeczenia 2007-2009" autorstwa Iwony Kaliszewskiej i Olgi Mielnikiewicz. 

Projekt zrealizowało Stowarzyszenie Ekologiczne "Dla Ziemi" we współpracy ze Stowarzyszeniem Homo Faber, Studenckim Kołem Dziennikarskim UMCS, Urzędem do Spraw Cudzoziemców oraz Szkołą Podstawową nr 5 w Łukowie. 

Projekt „OBCY? Zbliżenia - czeczeńskie dzieciństwo” był współfinansowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2009 roku”