Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2009

Bookmark and Share

Dzień czeczeński w Łukowie

HF (2009-11-04)

W najbliższy czwartek w Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie współorganizujemy "Dzień czeczeński".

W ramach spotkania o godz. 11:20 odbędzie się minikonferencja "Jak wygląda nauka w szkole wielokulturowej?". Swoimi spostrzeżeniami podzielą się polscy i czeczeńscy uczniowie Społecznego Gimnazjum nr 20 w Warszawie („Raszyńska") oraz  Pani Zula - lekarka w "Raszyńskiej" pochodząca z Czeczenii.

Na 12:25 zaplanowana jest premiera spektaklu "Opowieść o Pharmacie". Przedstawienie jest efektem kilkumiesięcznej pracy z dziećmi i młodzieżą z Ośrodka dla Uchodźców w Łukowie.

Po spektaklu odbędą się warsztaty artystyczne dla uczniów oraz poczęstunek składający się z potraw kuchni czeczeńskiej.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Iwony Kaliszewskiej i Olgi Mielnikiewicz "Czeczenia 2007-2009" .

Wydarzenie jest częścią projektu "OBCY? Zbliżenia - czeczeńskie dzieciństwo" realizowanego przez Stowarzyszenie Ekologiczne "Dla Ziemi" przy współpracy ze Stowarzyszeniem Homo Faber, Studenckim Kołem Dziennikarskim UMCS, Urzędem do Spraw Cudzoziemców, Szkołą Podstawową nr 5 w Łukowie oraz mieszkańcami Ośrodka dla Uchodźców w Łukowie.

W ramach projektu odbędą się także spotkania na Wydziale Politologii UMCS z Krystyną Kurczab-Redlich, Issą Adgerem-Adajewem oraz dr Justyną Laskowską-Otwinowską.

Projekt „OBCY? Zbliżenia - czeczeńskie dzieciństwo” jest współfinansowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2009 roku”