Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2011

Bookmark and Share

Sprawdzam!

Homo Faber (2011-04-28)

Jako Homo Faber stoimy przed jedną z większych i trudniejszych zmian. Z dniem 1 maja 2011 roku Piotr Choroś odchodzi z pracy w HF.

Praca ta oczywiście była różnie definiowana. Czasami była to umowa o pracę, czasami dzieło czy zlecenie, często wolontariat. Od 1 maja Piotr Choroś będzie pracownikiem etatowym Urzędu Miasta Lublin. Będzie odpowiadał za współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Od kilku lat Piotr Choroś koordynował działania HF zmierzające do zmiany systemu współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi. Jednym z wielu postulatów jakie formułowaliśmy było zatrudnienie w Urzędzie osoby odpowiadającej za współpracę, osoby znającej organizacje pozarządowe, mającej doświadczenie w ich funkcjonowaniu. Wysuwanie tych postulatów z pozycji ngo było bezpieczne i proste.
Teraz Prezydent postanowił powiedzieć: sprawdzam! Z jednej strony jest to sytuacja która pokazuję, że nasze starania, prośby, dyskusje przynoszą skutek. Dla naszego zespołu jest to powód do zadowolenia. Bardzo nas cieszy pojawienie się urzędnika odpowiedzialnego za współpracę z ngo, który zna doskonale codzienne życie organizacji. Z drugiej strony jest to niebywale trudna sytuacja. Osoba która zakładała HF, uczestniczyła we wszystkich działaniach, często krytykowała Urząd Miasta Lublin za politykę względem ngo, będzie teraz urzędnikiem odpowiedzialnym za współpracę. Będzie urzędnikiem pierwszego kontaktu m. in. dla naszego Stowarzyszenia. Homo Faber wynajmuje lokal od Miasta Lublin, korzysta z dotacji miejskich, współpracuje pozafinansowo z Urzędem. Sytuacja w której się znajdujemy może był łatwo zinterpretowana jako „załatwianie czegoś swoim”, „kolesiostwo” itp. Obiecujemy jako HF dotrzymać maksymalnej przejrzystości i bezstronności w naszej współpracy finansowej i pozafinansowej z Urzędem. Liczymy na otwartą i uczciwą dyskusję w sytuacjach budzących czyjeś zaniepokojenie bądź kontrowersje. Jednocześnie mamy nadzieję, że tak jak do tej pory z łatwością, w naszej ocenie, przychodziło nam otwarcie mówić co się nam nie podoba, tak będzie i teraz.
Obiecujemy być bezwzględni dla pana Chorosia.
 


Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
~monika serkowska - 2011-04-30
gratulacje dla HF i pana Chorosia!:-) dalszych sukcesow!
~Kasia Hołda - 2011-05-05
Gratulacje dla Piotrka i dla HF oraz dla Lublina, bo takie nominacje dobrze świadczą o mieście:) Piotrek powodzenia!! Nie daj się bezwzględnym NGOsom:)