Strona główna > O nas > W mediach

Bookmark and Share

12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie

HF (2012-12-14)

Festiwal Prawa Człowieka w Filmie. Program na sobotę

Dziś drugi dzień lubelskiej edycji festiwalu WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Co w programie?
O godz. 17 rozpocznie się projekcja dokumentu Ann Fessler "Porządna dziewczyna". Opowiada o amerykańskich nastolatkach z lat 50. i 60., które nieślubna ciąża skazywała na społeczny ostracyzm. O godz. 18 widzowie obejrzą film Evy Kathariny Bühler "Biały skarb: zbieracze soli z Caqueny". Opowiada o świecie zbieraczy soli z Boliwii, który skazany jest na zagładę, bo odkryto tam największe na świecie złoża litu. Na godz. 20 zaplanowano projekcję dokumentu Joe Berlingera i Bruce'a Sinofskiego "Raj utracony 3: Czyściec". To kolejna część filmu opowiadającego historię tzw. trójki z Memphis, młodych ludzi niesłusznie skazanych za zabójstwo trójki dzieci.

Wstęp jest bezpłatny. Filmy pokazywane są w studiu TVP Lublin przy ul. Raabego 2. Festiwal potrwa do poniedziałku.
Źródło: Gazeta Wybrcza Lublin, 7.12.2012

Więcej...


 

"Zimo, idź precz!". Antyrządowy protest na dużym ekranie

Dziś od godz. 17 w studiu TVP Lublin przy ul. Raabego 2 kolejne projekcje dokumentów w ramach Festiwalu Watch Docs "Prawa człowieka w filmie"
O godz. 17 "Zimo, idź precz!" w reżyserii dziewięciu młodych Rosjan. To dokument o zimie antyrządowych protestów w kraju rządzonym przez Władimira Putina. Półtorej godziny później brytyjski film "Uwolnić poród". Po projekcji spotkanie z przedstawicielką fundacji Rodzić po Ludzku.

O godz. 20.30 "Rewolucjonista mimo woli" w reżyserii Seana McAllistera - opowieść o Kaisie, stroniącym od polityki jemeńskim przewodniku wycieczek, który staje się świadkiem Krwawego Piątku.
Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin, 9.12.2012 r.

Więcej...

Marek dzięki operacji zamienił się w Ewę. Na Watch Docs

Lubelska edycja festiwalu filmowego Watch Docs. Prawa człowieka w filmie oficjalnie kończy się dzisiaj, 10 grudnia. W praktyce jednak przez kolejne kilka dni będzie można obejrzeć kilka dodatkowych pokazów. A co przygotowali dla nas organizatorzy festiwalu na jego zakończenie?

Wszystkie filmy są wyświetlane w studiu TVP Lublin przy ul. Henryka Raabego 2. Dzisiaj można obejrzeć cztery produkcje.

O godz. 17 rozpocznie się seans "Mirażu" w reżyserii Srnana Keea. Jest to przejmujący obraz rozrastającego się pośrodku pustyni Dubaju. Miasta pozbawionego historii i kontekstu, którego mieszkańcy zamieniają się w najemnych robotników borykających się z coraz silniejszym uczuciem obcości, pustki i samotności.

Natomiast o godz. 17.50 będzie można obejrzeć holenderską produkcję "Z kamerą wśród ludzi". Jest to dokument o współczesnej turystyce, która jest zagrożeniem dla tradycyjnych społeczności. - Relacja popytu i podaży przekształca członków afrykańskiego plemienia w merkantylnie myślące podmioty przemysłu turystycznego - czytamy w opisie filmu.

Na godz. 18.30 zaplanowano polsko-francuski film "Bad Boy - cela dla niebezpiecznych". Jest to ostatnia część trylogii Janusza Mrozowskiego o polskich więzieniach.

Na zakończenie festiwalu organizatorzy zachwalali "Ciągle wierzę" w reżyserii Magdaleny Mosiewicz. Jest to opowieść o Marku Hołuszko, który przy pomocy chirurgicznego skalpela zmienił się w Ewę Hołuszko. Historia ta opowiada transformacji osoby i transformacji kraju, ponieważ Marek był współtwórcą "Solidarności", a Ewa stara się odnaleźć w wolnej Polsce.

Na tym jednak festiwal się nie kończy. Od wtorku do czwartku zorganizowane są jeszcze pokazy dodatkowe, które można obejrzeć w kawiarni Kawka przy ul. Okopowej 9 i 1/2. Seanse rozpoczynają się o godz. 19 każdego dnia.

Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin, 10.12.2012 r.

Więcej...
Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy