Strona główna > Projekty > Zrealizowane

Bookmark and Share

Wsparcie Integracji Dzieci Uchodźców 2013

HF (2013-02-25)

Chwalimy się!
Fot. Marta Sienkiewicz
Więcej fotek w galerii
Projekt "Wsparcie integracji dzieci uchodźców" jest kontynuacją działań prowadzonych przez Stowarzyszenie Homo Faber 
w 2012 roku.

W ramach projektu przez dziesięć miesięcy funkcjonowały trzy świetlice dla dzieci mieszkających w ośrodkach dla cudzoziemców. Był to Lublin, Zalesie i Łuków. 

W tym roku, dzięki wsparciu finansowemu Europejskiego Funduszu na Rzecz Uchodźców dostaliśmy możliwość prowadzenia świetlicy w Lublinie na najbliższe cztery miesiące.

Codziennie w godzinach porannych (9:00 - 12:00) dzieci z lubelskiego ośrodka będą uczestniczyły w zajęciach plastycznych, muzycznych, rytmicznych i językowych. Będą miały też okazję poznać polską kulturę i podstawy języka polskiego. Program zajęć przygotowany jest tak, aby w możliwie maksymalny sposób przygotować dzieci do przyszłej nauki szkolnej i pracy w grupie.

W pracy świetlicy pomagają nam też wolontariusze i wolontariuszki, którzy/e zgłosili/ły się z chęcią pracy z nami i kilka razy w tygodniu prowadzą z nami zajęcia z dziećmi.


Praca wre!
Fot. Marta Sienkiewicz
Więcej fotek w galerii
 
Oglądanie, czytanie i słuchanie. Najlepiej jednocześnie :)
Fot. Marta Sienkiewicz
Więcej fotek w galerii

Projekt "Wsparcie integracji dzieci uchodźców" finansowany jest przez Europejski Fundusz na rzecz Uchodźców i budżet państwa umowa nr 1/13/EFU/2011 z dn. 05.04.2013. Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin.Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy