Bookmark and Share

Spotkanie z Adamem Leszczyńskim

AO (2008-04-02)

Z Adamem Leszczyńskim, historykiem i dziennikarzem rozmawialiśmy na temat jego ostatnich wizyt w Afryce, które były związane z przygotowywaniem reportaży na temat funkcjonowania spółdzielni należącej do ruchu Sprawiedliwego Handlu oraz  na temat inicjatywy mikrokredytów dla mieszkańców najbiedniejszych państw afrykańskich.

Polecamy tekst Adama Leszczyńskiego, opublikowany w tygodniku Przekrój pt. "Zrobieni w kakao" poświęcony spółdzielni rolników w Ghanie, uczestniczącej w ruchu Sprawiedliwego Handlu.

Adam Leszczyński - dziennikarz, publicysta. Od 1993 r. związany z "Gazetą Wyborczą". Od 2000 r. pracował w dziale nauki i redagował dodatek "Komputer". Od 2005 r. zatrudniony w dziale opinii, publikuje również w miesięczniku "Wiedza i Życie".

Pisze artykuły naukowe, historyczne i socjologiczne, reportaże (m.in. z Etiopii, Boliwii i Malawi), zajmował się też recenzowaniem gier komputerowych. Należy do zespołu "Krytyki Politycznej". Współpracował również z "Newsweekiem", "Polityką", "Przekrojem", "ResPubliką Nową" i "National Geographic".

Autor książek "Szkolny poradnik internetowy - część 1", "Sprawy do załatwienia", "Naznaczeni. Afryka i AIDS" i "Anatomia protestu. Strajki robotnicze w Olsztynie, Sosnowcu i Żyrardowie, sierpień-listopad 1981".

Spotkanie odbyło się 2 kwietnia 2008 r. o godz. 17:00 w sali czarnej Ośrodka Brama Grodzka - Teatr NN.

Adam Leszczyński
Fot. Anna Dąbrowska
Więcej fotek w galerii
Zobacz także

Kwiecień - odpowiedzialna konsumpcja (Programy)

Co się dzieje ze śmieciami? (Aktualności)

SPRAWIEDLIWY HANDEL (Warto poczytać)

ETYCZNA KONSUMPCJA... (Warto poczytać)

Ekologia w praktyce - warsztat (Programy)

MODNIE I ETYCZNIE (Warto poczytać)

LESZCZYŃSKI - FAIR TRADE (Warto poczytać)

KILKA PROSTYCH SPOSOBÓW (Warto poczytać)

SEGREGOWANIE (Warto poczytać)