Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2017

Bookmark and Share

Stwórz z nami Lublin bez dyskryminacji!

Kinga Kulik (2017-05-09)

Codziennie ktoś zostaje gorzej potraktowany tylko dlatego, że jest kobietą lub mężczyzną, wierzy lub nie, mówi w innym języku lub ma ciemny kolor skóry. W Punkcie Wsparcia Antydyskryminacyjnego pomagamy dochodzić swoich praw i odzyskać godność osobom doświadczającym dyskryminacji. Stwórz Lublin bez dyskryminacji razem z nami! Wpłać na Punkt Wsparcia Antydyskryminacyjnego.


Homo Faber zajmuje się prawami człowieka od 12 lat. Doradzamy osobom doświadczającym dyskryminacji w Lublinie. Nasze wsparcie już otrzymali m.in.:

* Anna, która spotkała się ze znajomym. On położył rękę na jej udzie. Chciała wyjść. Nie pozwolił i ją zaatakował. Udzieliłyśmy wsparcia: wysłuchałyśmy, towarzyszyłyśmy w prokuraturze, zorganizowałyśmy pomoc prawną, doradziłyśmy przedstawiając jej możliwe ścieżki działania. Wprowadziłyśmy sprawę na drogę sądową.

* Michał, który mimo że ma do tego prawo, nie został wpuszczony do centrum handlowego z psem asystującym. Organizujemy dla niego pomoc prawną.

Każda cecha może być powodem dyskryminacji. Ufunduj pół roku bezpłatnego doradztwa dla osób, które jej doświadczają! Wpłać teraz: zrzutka.pl/antydyskryminacja (link kieruje do strony zrzutka.pl) lub na indywidualne konto zrzutki: 68 1750 1312 6880 7683 2334 1636.1 Potrzebujemy 30 tys. zł, żeby poradnictwo antydyskryminacyjne mogło skutecznie działać do końca roku. Ten czas pozwoli nam ustabilizować sytuację finansową na kolejny rok.

Przez ostatni rok intensywnie pracowałyśmy nad tym, żeby poradnictwo działało nawet, gdy nie będziemy mieć dofinansowania z grantów. W tej chwili pomaga nam 12 wolontariuszek, które przygotowują pisma, piszą artykuły na portal czy obserwują rozprawy sądowe. Organizujemy bezpłatne konsultacje prawne, dzięki adwokatom i radcom prawnym, których przekonaliśmy, że warto się zaangażować. Ale to nie oznacza, że nie ponosimy kosztów biura albo pracy osoby, która sprawia, że to wszystko działa. Tutaj możecie o tym przeczytać - http://hf.org.pl/antydyskryminacja/ (link kieruje do zewnętrznej strony Homo Faber) .
Zobacz także

Antydyskryminacja (Programy)Nie chcemy, żeby antydyskryminacja była finansowana z krajowych pieniędzy publicznych ani miejskich, bo organy władzy to te podmioty, które najczęściej krytykujemy. Zależy nam na tym, żeby zmienić sposób finansowania, chociaż częściowo. Potrzebujemy swobodnej puli pieniędzy, które umożliwią nam elastyczne działanie, gdy to jest potrzebne, a nie pozwolą realizować tylko to, co wpiszemy w budżet konkretnego projektu. Taką sytuację zapewni wsparcie od pojedynczych osób.

Dlatego prosimy o wpłatę za pomocą tej strony: zrzutka.pl/antydyskryminacja (link kieruje do strony zrzutka.pl) lub na indywidualne konto zrzutki: 68 1750 1312 6880 7683 2334 1636 (tytułem: darowizna na cele statutowe-antydyskryminacja).

Potrzebujemy 1000 osób, które wpłacą 30 zł do pełnego sukcesu. Każda wpłata nas do tego zbliża o krok. Jeżeli możecie, przekażcie tę informację osobom, dla których przeciwdziałanie dyskryminacji i pomaganie konkretnym ludziom też jest ważne. My to robimy.

Obserwuj nasze postępy na Facebooku i Twitterze!
https://web.facebook.com/Homo-Faber-222576883645/?fref=ts
https://twitter.com/HF_antydyskr


1 Jeśli chcesz odpisać darowiznę od podstawy opodatkowania, wpłać bezpośrednio na konto HF tytułem: "darowizna na cele statutowe - antydyskryminacja" - http://hf.org.pl/ao/1376-wesprzyj_nas.html (link kieruje do podstrony Homo Faber).Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy