Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2018

Bookmark and Share

Już w krótce nagrody

HF (2018-05-07)


Już wkrótce poznamy nominowanych do nagrody Super Samorząd


Akcja Masz Głos od piętnastu lat przyciąga osoby, które marzą o tym, aby w ich okolicy – tej bliskiej i dalszej – żyło się lepiej. To jedyna taka inicjatywa w całej Polsce - daje inspiracje, merytoryczne wsparcie, szkolenia i bezpośrednią pomoc . Uczestnicy i uczestniczki akcji biorą sprawy w swoje ręce i zaczynają wpływać na to, co dzieje się w ich gminie, mieście, dzielnicy, angażując jednocześnie lokalne władze. Współuczestniczą w decydowaniu o budżecie obywatelskim, rejestrują sesje rady miasta, zmieniają wygląd swojej okolicy, wpływają na ofertę kulturalną miejscowości. W tej edycji (2017/2018) wzięły udział łącznie 343 grupy z całej Polski, pochodzące z 237 miejscowości – w tym 124 z obszarów wiejskich. 
 
Już 14 maja poznamy uczestników i uczestniczki nominowanych do nagrody Super Samorząd, która przyznawana jest najaktywniejszym uczestnikom i uczestniczkom akcji Masz Głos. Zwycięzcy zostaną wyłonieni 25 maja podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim. Nagroda przyznawana jest od 2011 roku. Przez 7 lat wyłonionych zostało 42 laureatów. Nagrodzeni zostali za swój upór i niezwykłą energię do działania, a także podejmowanie kwestii ważnych dla lokalnej społeczności. Jest to wyróżnienie zarówno dla uczestników i uczestniczek akcji, jak i działających wspólnie z nimi władz samorządowych.

W skład Jury nagrody Super Samorząd w 2018 wchodzą Mikołaj Cześnik (członek Zarządu Fundacji im. Stefana Batorego), sędzia Jerzy Stępień (były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego) oraz Katarzyna Kubicka-Żach (redaktor – kierownik Serwisu Samorządowego PAP).

Zobacz także

Masz Głos 2017/2018 (Projekty)


Organizatorem akcji „Masz Głos” jest Fundacja im. Stefana Batorego wraz z partnerami: Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Fundacją Aktywności Lokalnej, Stowarzyszeniem Homo Faber oraz Stowarzyszeniem POLITES.


Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy