Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2019

Bookmark and Share

Robymo plakaty czyli robimy plakaty!

(2019-05-13)

Były billboardy, będą plakaty.

Na lubelszczyźnie żyje już ponad 25 tysięcy osób z Ukrainy. Warto ponać choć kilka słów w ich języku, by potrafić przywitać się z sąsiadem i sąsiadką. Stąd pomysł na kampanie „Lublin uczy się ukraińskiego!.


Serdecznie zapraszamy na warsztaty z tworzenia dużych, sygnowanych plakatów, inspirowanych billboardami „Lublin uczy się ukraińskiego”!

Nauka to czas poznawania nie tylko języka, ale i ludzi, którym tym językiem mówią. Zapraszamy Polaków i Polki oraz Ukraińców i Ukrainki jak również osoby innych narodowości do uczestnictwa w warsztatach z tworzenia plakatów inspirowanych naszą kampanią. Pracować będziemy używjąc techniki szablonu.

Organizatorami są Stowarzyszenie Homo Faber i Kolektyw Kilku.com
Zobacz także

Lublin uczy się ukraińskiego! (Projekty)

W mediach o Lublin uczy się ukraińskiego (O nas)


Miejsce wydarzenia nie jest przypadkowe: Galeria Labirynt ciągle się rozwija, stając się miejscem unikalnych międzynarodowych i międzykulturowych spotkań.

Warsztat będzie prowadzony przez Roberta Zająca i Idę Smyczyńską z Kolektywu kilku.com.

Każda osoba, będzie, która zapisze się na warsztaty, poza warością jaką jest integracja, będzie mogła wykonać dwie sygnowane odbitki. I jedną zabrać ze sobą, a drugą przeznaczyć na do celów promocyjnych - jej praca trafi do serc Lublina: instytucji kultury, kawiarni czy innych miejsc inspiracji.

Czas i miejsce: niedziela 19 maja, 13:00 - 17:00, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5.

Wszystkich zainteresowanych uczęstnictwem w Warsztatach zachęcamy do wysłania zgłoszeń na adres mailowy: mariiamartyniuk@gmail.com.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej o kampanii na stronie www.ukrainski.lublin.plBillboard na ul. Nadbystrzyckiej.
Fot. Piotr Skrzypczak
Więcej fotek w galerii