Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2008

Bookmark and Share

11 dzielnych ludzi

AO (2008-10-24)

11 dzielnych ludzi
Więcej fotek w galerii


Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" i Akademia Obywatelska zapraszają na spotkanie promocyjne książki "11 dzielnych ludzi".

13 listopada 2008 r., godz. 18:00, Kawiarnia Artystyczna "Hades",

Wstęp wolny.Ze wstępu do książki:
Przed Tobą, Drogi Czytelniku, jedenaście historii opowiadających o "11 Dzielnych Ludziach". Każda jak gotowy scenariusz filmowy. Od thrillera do romansu, przez dramat wojenny i sądowy, szpiegowską intrygę i przygody zapierające dech w piersiach. Niektóre z nich już znalazły drogę na ekran. Kolejne czekają na swoich reżyserów.
To, co je łączy, to charaktery przedstawionych bohaterów: zdeterminowanych, pełnych odwagi, pasji, mądrości i wiary w słuszność sprawy, której się podjęli. Po prostu dzielnych. Walczyli nie tylko orężem, ale również wiedzą, sprytem oraz hartem ducha. Prezentując tak różne postawy dali dowód wielowymiarowości polskiego patriotyzmu.
"11 Dzielnych Ludzi" to hołd złożony polskim bohaterom, których były tysiące i tysiące jeszcze się pojawią. Wielu z nich pozostawało latami poza nawiasem historii, choć wszyscy zasłużyli się polskiej niepodległości, której 90-lecie świętujemy. Ale nie chodzi tu tylko o przeszłość. Kolejne tomy tego dzieła, mogą się stać także Twoim, Czytelniku, udziałem.
Niech te historie będą inspiracją w naśladowaniu dzielności.
Narodowe Centrum Kultury