Strona główna > Projekty > Projekty

Bookmark and Share

Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w FilmiePubliczność dopisała.
Fot. Marta Sienkiewicz
Więcej fotek w galerii

Międzynarodowy Festiwal Filmowy PRAWA CZŁOWIEKA W FILMIE został stworzony przez Helsińską Fundację Praw Człowieka w 2001 roku we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (a w 2001 roku także z Fundacją Młodego Kina).

Festiwal Objazdowy istnieje od 2003 r.W 2003 roku odbyło się sześć tego rodzaju imprez - w Lublinie, Toruniu, Częstochowie, Kielcach, Białymstoku i Pile. Obecnie odbywa się kilkanaście lokalnych edycji festiwalu. Polegają one na tym, że lokalne organizacje pozarządowe, ośrodki akademickie i domy kultury we współpracy z Helsińską Fundacją Praw Człowieka organizują przeglądy filmów dokumentalnych, budując własne programy imprez towarzyszących.
Fot. Joanna Graczykowska
Więcej fotek w galerii

Lokalnym organizatorem festiwalu w Lublinie jest Stowarzyszenie Homo Faber. Często zapraszamy dow spółpracy lokalne organizacje pozarządowe, uczelnie, instytucje, ekspertów i ekspertki po to, aby festiwal, poza wartswą filmową, był przestrzenią do wymiany informacji i aktywnego włączania się w działania społeczne.
Fot. Joanna Graczykowska
Więcej fotek w galerii

Helsińska Fundacja Praw Człowieka organizuje corocznie w grudniu - miesiącu uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka - festiwal filmowy w Warszawie. Prezentowane są na nim dokumenty w różny sposób podejmujące problematykę praw człowieka, a także ma miejsce wiele imprez towarzyszących, zwłaszcza spotkań i dyskusji panelowych z udziałem specjalistów z dziedziny praw i wolności jednostki.Fot. Marta Sienkiewicz
Więcej fotek w galerii

Wstęp na wszystkie projekcje i imprezy towarzyszące pozostaje bezpłatny - festiwal funkcjonuje jako impreza niekomercyjna. Trzon programu stanowią zawsze filmy dokumentalne i reportaże, odznaczające się wysoką wartością artystyczną, a przynajmniej będące dziełem dobrego filmowego rzemiosła.
Lubelską edycję festiwalu z ramienia Stowarzyszenia Homo Faber koordynuje Marta Sienkiewicz

kontakt: marta.sienkiewicz@hf.org.pl


ARCHIWUM FESTIWALOWE WATCH DOCS W LUBLINIE 

2018

2017

2016

2015

2014

2012 (po raz drugi)

2012 (po raz pierwszy)

2011

2010


2009 

2008

2007

2006
 
2005 

2004 

2003