Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2010

Bookmark and Share

Rada Pożytku Publicznego Miasta Lublin

HF (2010-02-04)

 Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie dotyczące Rady Pożytku Publicznego w poniedziałek, 8 lutego o godz. 12 do swojej siedziby przy ul. Złotej 2 (II piętro).

W wyniku konsultacji społecznych, przeprowadzonych pod koniec ubiegłego roku, w Programie Współpracy Miasta z NGOsami na 2010 rok pojawił się punkt o utworzeniu Rady Pożytku Publicznego w naszym mieście. Ma być to ciało konsultacyjno-doradcze Prezydenta Miasta, a jednocześnie platforma współpracy samorządu i pozarządówki.
Do końca marca 2010 Miasto ma przeprowadzić konsultacje społeczne z NGOsami które w konsekwencji doprowadzą do wyłonienia jej składu. Rada, według najnowszej ustawy o pożytku publicznym, powinna się składać w 50% z przedstawicieli samorządu i w 50% z przedstawicieli NGOsów.

W piątek 29 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące składu Rady po stronie samorządowej. Dyskutowano także o sposobie zapewnienia reprezentatywności po stronie pozarządowej. W ciągu 2 tygodni poszczególne Wydziały Urzędu Miasta przeprowadzą wstępne konsultacje z organizacjami pozarządowymi, z którymi na co dzień współpracują, by zebrać pomysły na kształt tego ciała po stronie NGOsów.


Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy