Strona główna

Bookmark and Share

Dołącz do nas



WOLONTARIAT   PRAKTYKI  |  STAŻE  | PRACA | "KARIERA W HOMO FABER"


Interesują cię prawa człowieka i działalność lokalnej organizacji pozarządowej?

Znasz Homo Faber i chcesz włączyć się w jedno z naszych działań?

Chcesz, żeby Lublin był miejscem dostępnym dla wszystkich?

Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś/aś tak,

dołącz do nas!




WOLONTARIAT


Wolontariat w HF obejmuje wykonywanie konkretnych zadań w poszczególnych programach Stowarzyszenia.

1. Sprawdź nasze aktualne oferty wolontariatu.

2. Wybierz jedną z nich w zależności od Twoich zainteresowań, kompetencji i czasu jaki możesz poświęcić na ich wykonanie. Zobacz, co proponujemy w zamian.

3. Wyślij list i napisz w nim kim jesteś, co robisz i dlaczego akurat my? Na adres: marta.sienkiewicz@hf.org.pl. Skontaktujemy się z Tobą.

4. Spotkasz się z opiekunem lub opiekunką wolontariatu. Jeśli podejmiemy decyzję o współpracy, otrzymasz umowę, ustalimy co i w jakim czasie będziesz robić.

5. Na zakończenie otrzymasz zaświadczenie.

Wykaz aktualnych ofert.



PRAKTYKI

Praktyki w Homo Faber trwają miesiąc (max. 120 h, w wymiarze 15-20 h tygodniowo).

1. Sprawdź, w jakie działania HF możesz się włączyć.

2. Wyślij CV i list motywacyjny na adres: marta.sienkiewicz@hf.org.pl, precyzując swój wybór. Skontaktujemy się z Tobą.

3. Jeśli podejmiemy decyzję o współpracy, podpiszemy umowę, omówimy zakres obowiązków, określimy czas i miejsce pracy. A na koniec wystawimy Ci niezbędne zaświadczenie o odbyciu praktyk.


STAŻ

1. Staż w Homo Faber trwa od 3 do 6 miesięcy i odbywa się we współpracy z właściwym urzędem pracy (lub inną instytucją organizującą staż). Zanim przystąpisz do realizacji poniższych kroków, upewnij się, że Twój urząd (lub inna instytucja organizująca staż) skieruje Cię na niego.

2. Sprawdź, który program HF Cię najbardziej interesuje.

3. Jeżeli znalazłeś/znalazłaś działanie, które Cię pasjonuje i chcesz w nim uczestniczyć, wyślij CV i list motywacyjny na adres marta.sienkiewicz@hf.org.pl, precyzując swój wybór. Skontaktujemy się z Tobą.

4. Jeśli zdecydujemy się na współpracę, po spotkaniu z koordynatorem lub koordynatorką programu, otrzymasz: umowę, zakres obowiązków, określony czas i miejsce pracy.




"KARIERA" W HOMO FABER


Jak wygląda "kariera" w Homo Faber, czyli jak to się może potoczyć?

"Kariera" w Homo Faber, czyli jak dołączyć do zespołu. Przeczytaj. Pomyśl, na którym levelu jesteś?

1. Wejdź na stronę www.hf.org.pl. Poczytaj o nas i o naszych działaniach.

2. Na stronie głównej, w prawym górnym rogu, znajdziesz okienko z hasłem "newsletter". Zapisz się. Będziesz wiedział/a więcej o tym, czym się zajmujemy. Dodaj nas do znajomych na Facebooku.

3. Śledź aktualności. Przyjdź na spotkanie/festiwal organizowany przez nas. Zobacz, jak wygląda nasza praca w praktyce. Posłuchaj, co mamy do powiedzenia.

4. Napisz do nas (info@hf.org.pl). Umów się z nami na spotkanie. Opowiedz, co Cię interesuje. My opowiemy, co robimy.

5. W tym punkcie kończy się bierne uczestnictwo w HF i zaczyna aktywne tworzenie organizacji. Przemyśl przechodzenie na kolejny level! Zostań wolontariuszem/wolontariuszką.

6. Uczestniczysz w spotkaniach roboczych, biegasz, załatwiasz drobne rzeczy. Uczysz się jak funkcjonuje ngo, urzędy, kto jest kim, jak z nim lub nią rozmawiać. Patrzysz, jak inne osoby pracują. Uczysz się.

7. Podpisujesz deklarację członkowską. Jako członek/członkini HF czujesz odpowiedzialność za zespół, z którym pracujesz. Podejmujemy wspólnie decyzje, ponosimy ich konsekwencje, miłe i niemiłe, finansowe i prestiżowe. Uczestniczysz w Walnym Zgromadzeniu HF. Mija rok. Możesz już startować w wyborach do władz organizacji.

8. Możesz koordynować jedno z działań HF. Biegasz, kierujesz pracą ludzi. Załatwiasz. W mediach i na spotkaniu publicznym przedstawiasz się: "(wstaw swoje imię i nazwisko) ze Stowarzyszenia Homo Faber". Czujesz, że Stowarzyszenie Homo Faber to Twoja organizacja przez Ciebie tworzona i od Ciebie zależna.

9. Realizujesz własne pomysły. Piszesz wspólnie z innymi projekty na ich realizację. Prowadzisz działania, rozliczasz, wypełniasz ryzy papieru, ale czujesz sens swojej pracy.