Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2011

Bookmark and Share

Forum Pełnomocników

Piotr Choroś (2011-03-24)

Po raz drugi w Lublinie odbędzie się Forum Pełnomocników ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. Tematami spotkania będą nowe rozporządzenia do ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz modele współpracy samorządu z ngo.

Zapraszamy na II Forum Pełnomocników. Odbędzie się ono 30 marca w Lublinie, Trybunał Koronny, ul. Rynek 1, 9:30 - 15:30.
Cykliczne Fora mają być miejscem poszerzania wiedzy i wymiany doświadczeń pomiędzy samorządami w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi przy realizacji zadań publicznych.
W związku z wejściem w życie nowych rozporządzeń do ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie pierwszą część Forum poświęcamy wzorom oferty, umowy oraz sprawozdania z realizacji zadania publicznego. Szkolenie z tego zakresu poprowadzi Marcin Dadel – członek Rady Działalności Pożytku Publicznego, członek zarządu Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku, współpracownik wielu instytucji administracji publicznej i organizacji pozarządowych.
Druga część spotkania zostanie poświęcona modelom współpracy samorządów z administracją publiczną. Zostaną przedstawione dobre praktyki Białegostoku, Warszawy i Słupska. Doświadczenia Białegostoku zaprezentuje Anna Pawłowska, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Białegostoku ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. Warszawski model omówi Zbigniew Wejcman z Biura Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS prowadzącego na zlecenie Urzędu Miasta Warszawa Stołeczne Centrum Współpracy Obywatelskiej. System wypracowany w Słupsku zaprezentuje Marcin Dadel.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Aby wziąć udział w Forum, należy do dnia 28 marca przesłać wypełnione zgłoszenie: fax 81 534 45 13, e-mail: forum@hf.org.pl.

W załącznikach do pobrania znajduje się:
- formularz zgłoszenia
- program
Informacji udziela: Kinga Kulik, tel: 81 534 45 13, e-mail: forum@hf.org.pl.

Patronat honorowy nad Forum Pełnomocników objęli:
Genowefa Tokarska, Wojewoda Lubelski
Krzysztof Hetman, Marszałek Województwa Lubelskiego
Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

Forum Pełnomocników na terenie Województwa Lubelskiego przygotowywane jest przez Stowarzyszenie Homo Faber we współpracy z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim, Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego i Urzędem Miasta Lublin. Jest ono częścią projektu partnerskiego: „Model współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych – wypracowanie i upowszechnienie standardów współpracy”
Panel dyskusyjny poświęcony modelom współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi jest częścią Wszechnicy Obywatelskiej Europejskiej Stolicy Kultury Lublin 2016 i odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Lublin.
Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy