Strona główna > O nas > W mediach

Bookmark and Share

Promocja ESK. Zrób to sam/a!

HF (2011-06-09)

Zobacz także

Promocja ESK. Zrób to sam/a! (Aktualności)

Spontaniczny, oddolny pomysł, żeby ludzi sami zajęzli się promocją swojego miasta, przerodził się w sporą inicjatywę. I media o tym napisały.
Dominik Smaga "ESK Popierasz? Pomóż." Dziennik Wschodni, 8.06.2011 r.

Wydrukuj ogłoszenie, powieś na bloku, niech każdy wie, że Lublin chce być Europejską Stolicą Kultury – proszą organizatorzy nietypowej akcji.

Wszystko po to, by miasto jak najlepiej wypadło w oczach przyznających ten tytuł ekspertów.

Eksperci odwiedzą nas w poniedziałek, Ratusz zaplanował im dziewięć godzin, a resztę – takie są zasady – zagospodarują sobie sami. Wiadomo też, że nasi goście mają w zwyczaju zagadywać przechodniów i pytać, czy wiedzą o staraniach miasta o tytuł ESK i jak je oceniają.

– Mogą trafić na ludzi, którzy powiedzą, że to bez sensu, albo na takich, którzy o ESK nie mają pojęcia – obawia się Piotr Skrzypczak ze stowarzyszenia Homo Faber. – Zainteresowani wiedzą, że staramy się o ESK. Wiedzą też ci, którzy często są w centrum, gdzie są flagi i billboardy. Ci mieszkający w dzielnicach mogą o tym nie wiedzieć.

Stąd pomysł, by tanim kosztem powiadomić prawie wszystkich mieszkańców.

– Wymyśliliśmy, żeby sparodiować typowe ogłoszenie od administracji osiedla. Bo ci, którzy wyrzucają ulotki ze skrzynek mogą podejść do tablicy i zacząć czytać ogłoszenie. Być może uwierzą, że mamy realne szanse, dowiedzą się, jakie miasta dotąd pokonaliśmy – mówi Skrzypczak.

We wzorze ogłoszenia czytamy m.in. "Uprasza się o zachowanie dumy z ww. faktu i niewyszukiwanie tzw. dziury w całym”.

Wystarczy pobrać ogłoszenie z Internetu, wydrukować je i powiesić. Gdzie? Na klatce schodowej, tablicy ogłoszeń, w biurze, czy choćby na płocie. Odzew jest już spory. Druk jest dostępny nie tylko na stronie hf.org.pl, ale też m.in. na naszym portalu. Kliknij, żeby go ściągnąć

– Jeżeli komuś ten wzór ogłoszenia się nie podoba, niech nie kończy na krytykowaniu, tylko zrobi swój własny, lepszy i niech przesyła go dalej innym – prosi Skrzypczak.
[...]Paweł Franczak. "Zawiadom sąsiadów o Europejskiej Stolicy Kultury." Kurier Lubelski, 8.06.2011 r.

Homo Faber nawołuje przed poniedziałkową wizytą jurorów ESK do wywieszania na klatkach schodowych specjalnych ulotek.

"ZAWIADOMIENIE: Informuje się, że 13 czerwca br. miasto odwiedzą eksperci decydujący o tym czy Lublin zostanie Europejską Stolicą Kultury w 2016 r. Uprasza się, by wszyscy mieszkańcy i mieszkanki Lublina przygotowali się do tej wizyty, pamiętając, że już podczas starań o ten tytuł pokonaliśmy Poznań,Łódź i Toruń. Obecnie konkurujemy już tylko z Gdańskiem, Wrocławiem, Warszawą i Katowicami.Uprasza się, o zachowanie dumy z ww. faktu i niewyszukiwanie tzw. dziury w całym - to treść ulotki.

Następnie wymienione są korzyści z wygrania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury, m.in.: promocja miasta w Europie o wartości wielu milionów euro i setki tysięcy turystów i widzów odwiedzających miasto; prywatne inwestycje napływające do Lublina; większe nakłady nie tylko na kulturę, ale i na nową infrastrukturę, sport, rekreację, turystykę i edukację; tysiące nowych miejsc pracy; poprawa estetyki miasta; budowa dróg ekspresowych na Lubelszczyźnie i szybkiej kolei do Warszawy;ożywienie na rynku nieruchomości, usług budowlanych i remontowych.

Organizacja namawia do projektowania własnych ulotek "aby nie było w Lublinie osoby, która nie wie o ESK 2016.Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy