Strona główna > Warto poczytać > Teksty

Bookmark and Share

Napisz do Prezydenta w sprawie GMO

HF (2011-08-03)

Przedstawiamy i jednocześnie zachęcamy do włączenia się w działania inicjatywy "GMO to NIE to". W ubiegłym miesiącu protestowaliśmy wraz z nimi przed Senatem przeciwko nowej ustawie o nasiennictwie. Niestety Senatorowie i Senatorki poparli/ły projekt ustawy i przed roślinami - mutantami uchronić nas może tylko zawetowanie ustawy przez Prezydenta RP lub skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego - to także leży w gestii Prezydenta. 

Zasypmy kancelarię naszą korespondencją. Napisz list lub kartkę do Prezydenta w tej sprawie.
Adres:
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Wiejska 10
00-902 Warszawa

Duże wrażenie robi wysyłanie listów tradycyjnych, a przede wszystkim pocztówek.
Jeśli to możliwe, wysyłajcie pocztówki i listy jako 'polecone', chcemy mieć dowód, że nasze pocztówki dochodzą. Jak to zrobić? To proste, należy zostawić na pocztówce miejsce na pasek z Rk-ą (kodem) i wypełnić blankiet nadania poleconego.

Chcesz wiedzieć więcej o GMO, chcesz zrozumieć, o co chodzi? Szukasz argumentów do dyskusji? Zerknij tutaj.

Tutaj możecie przeczytać więcej na temat sytuacji prawnej, samej ustawy, i czemu się jej sprzeciwiamy w obecnej formie.

To nie jest miejsce na debatę nad preferencjami politycznymi, chodzi nam tylko o rozpatrzenie tej ustawy przez Trybunał Konstytucyjny i uchronienie naszego kraju, i może Europy przed zasiewami GMO. Powstrzymajmy się od wyrażania poglądów politycznych, bądźmy dla siebie uprzejmi. Skoncentrujmy się na wysyłaniu pocztówek, listów, emaili!
Razem jesteśmy naprawdę skuteczni.


PROSIMY TAKŻE PODPISYWAC PETYCJĘ.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, w ten sposób nie stracimy kontaktu, a także będziemy sukcesywnie dorzucać nowe informacje, linki, do momentu, gdy powstanie blog. Nie mamy zbyt wiele czasu, musimy działać szybko!

"GMO to NIE to" jest inicjatywą obywatelską, oddolną, szeregową, apolityczną i ponad podziałami. Nasza strona powstała po to, abyśmy zostali w kontakcie po zakończeniu 'wydarzeń' zwołujących do konkretnych akcji.

Gromadzimy przeciwników wprowadzania genetycznie modyfikowanych organizmów (GMO) do obrotu w Polsce, chcemy, żeby nasz głos został usłyszany! W danej chwili chodzi nam o to, aby wadliwa i bałaganiarska ustawa wprowadzająca GMO tylnymi drzwiami została skierowana przez Prezydenta Komorowskiego do rozpatrzenia przez Trybunał Konstytucyjny, a docelowo dążymy do zakazu dla GMO w Polsce.

Jeśli 9 krajów europejskich, takich jak w tym tak Niemcy, Francja, Włochy czy Austria, które są aktywne rolniczo i doświadczone na wolnym rynku, decydują się na taki zakaz, to znaczy, że powinniśmy zastanowić się, czemu tak robią!

Tu nie chodzi tylko o zdrowie i ekologię, tu chodzi także o bardzo niezdrowy naszym zdaniem model biznesowy połączony ze sprzedażą nasion GMO.

Zapraszamy na naszą stronę, będziemy tu wrzucać przydatne materiały, informacje, pozostaniemy w kontakcie nawet po zakończeniu trwania naszych 'wydarzeń'. Będziemy wdzięczni za oferty pomocy, sugestie, informacje. GMO TO NIE TO :)