Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2011

Bookmark and Share

Podejmij świadomy wybór!

Homo Faber (2011-09-30)

Podejmij świadomy wybór!

Za kilka dni (9 października) odbędą się wybory parlmentarne. Co cztery lata jesteśmy przytłaczani masą ulotek, plakatów (najczęściej można je obejrzeć w nieprzeznaczonych do tego celu miejscach), z których treści nic albo niewiele wynika prócz obietnic. Wciąż mamy wrażenie, że nie traktuje się nas poważnie, przedstawiając jedynie hasła odnoszące się do kilkunastu różnorodnych dziedzin życia. To, co rzeczywiście kryje się za tymi hasłami i obietnicami będzie nas bezpośrednio dotyczyło po zakończeniu wyborów. Dlatego we własnym interesie powinniśmy/yśmy wykorzystać dostępne instrumenty do tego, aby dowiedzieć się, jaki kierunek zmian planują kandydaci i kandydatki w ciągu następnych czterech lat.

Uważamy, że takim narzędziem jest portal MamPrawoWiedziec.pl prowadzony przez Stowarzyszenie 61. Podczas tych wyborów również włączamy się w akcję informacyjną.  Zachęcamy do sprawdzenia, jakie poglądy reprezentują kandydaci i kandydatki.

Na tym etapie kampanii wyborczej nie masz możliwości wpływu na merytorczną wartość prowadzonej debaty, ale masz prawo podjąć świadomy wybór. Jeżeli ty też popierasz działania Stowarzyszenia 61, przyłącz się do nich! 

Można to zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy wykonać następujące kroki:

1.    Obejrzyj SPOT  MamPrawoWiedziec.pl.


2.    Namawiaj kandydatów do zaprezentowania swoich poglądów.

Adresy e-mail do komitetów znajdziesz w zakładce komitety. Możesz posłużyć się poniższym tekstem.

Szanowni Państwo, rozważam głosowanie na kandydatów z Państwa listy w nadchodzących wyborach parlamentarnych, jednak chcę poznać poglądy poszczególnych osób i wybrać kandydata, którego poprę.

Apeluję by kandydaci z Państwa komitetu udzielili merytorycznych odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu przygotowanym przez serwis MamPrawoWiedziec.pl. Uważam, że jest to dobre narzędzie, ułatwiające świadomy udział w wyborach i zamierzam oddać swój głos wyłącznie na kandydata, który poświęcił swój czas na zaprezentowanie swoich poglądów w serwisie.

Aby wziąć udział  w projekcie należy kliknąć w link przesłany do kandydatki/kandydata mailem z adresu anna.huras@art61.pl  i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami. Kandydaci, którzy nie dostali zaproszenia nadal mogą zgłaszać się sami:

www.MamPrawoWiedziec.pl   Kandydujesz?  Zgłoś się!

Mam nadzieję, że kandydatom z Państwa komitetu zależy na głosach świadomych wyborców.

Wyborca [imię i nazwisko]

3.      Twórz falę.

Napisz o projekcie, wyślij e-maile do swoich znajomych. Po prostu prześlij dalej tą wiadomość.

4.      Korzystaj z kwestionariusza.

Czytaj, co piszą kandydaci, a potem sprawdzaj czy wywiązują się z obietnic. Wyniki dostępne na MamPrawoWiedziec.pl.

5.      Korzystaj z materiałów Stowarzyszenia.

Przygotowano 10 filmików edukacyjnych o wyborach. W rolach głównych - mrówki. Zobacz.

6.      Polub Stowarzyszenie na facebooku

http://pl-pl.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-61


Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy