Strona główna > Projekty > Projekty

Bookmark and Share

NaprawmyTo

HF (2012-09-13)

Społeczna platforma internetowa pomagająca mieszkankom i mieszkańcom Lublina w zgłaszaniu drobnych uszczerbków w przestrzeni publicznej.

www.lublin.naprawmyto.pl


Partnerami są:
- Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin,
- Zarząd Transportu Miejskiego,
- Zarząd Dróg i Mostów,
- Wydział Gopodarki Komunalnej,
- Straż Miejska,
- Komenda Wojewódzka Policji,
- Lubelskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt,
- Biuro Obsługi Mieszkańców,
- Zarząd Nieruchomości Komunalnych.


Rolę lokalnego opiekuna systemu pełni Stowarzyszenie Homo Faber.
Kontakt: naprawmyto@hf.org.plTło historyczne

Stowarzyszenie Homo Faber w 2010 r. włączyło się w ogólnopolski proces prac nad stworzeniem internetowego systemu powiadomień o drobnych uszczerbkach w przestrzeni miejskiej. Przez pół roku trwały, kierowane przez Pracownie Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia", prace nad wypracowaniem polskiego rozwiązania łączącego w sobie doświadczeia innych państw i dopasowanego do lokalnych potrzeb.
Zobacz także

Naprawmy To! - przygotowanie (Projekty)

Po stworzeniu pierwszej wersji systemu Stowarzyszenie Homo Faber  w połowie 2011 r. w konkursie grantowym ogłoszonym przez Fundację im. Stafana Batorego i PBiS "Stoczni". Celem konkursu było wybranie lokalnych organizacji do stworzenia i przetestowania narzędzia internetowego. Z terenu województwa lubelskiego była to jedyna organizacja zgłaszająca chęć podjęcia się tego zadania. Testy zakończyły się w czerwcu 2012 r.
W sierpniu 2012 r. została zawarta umowa pomiędzy Fundacją Stocznia, Stowarzyszeniem Homo Faber a Gminą Lublin na dalsze prowadzenie serwisu. 
13 września 2012 r. osbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent  Krzysztof Żuk i prezes "Stoczni" Jakub Wygnański ogłosili oficjalny start systemu.

Stowarzyszenie Homo Faber, za pracę polegającą na codzinnej opiece nad systemem otrzymuje od Urzędu Miasta Lublin wynagrodzenie w wysokości 1000 zł miesięcznie.  
Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy