Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2011

Bookmark and Share

Historie z fotografii

Magdalena Kawa (2011-12-15)

Warsztaty teoretyczne
Fot. Marta Sienkiewicz
Więcej fotek w galerii

Ruszyliśmy z kolejnymi działaniami edukacyjnymi. Od grudnia 2011 roku do czerwca 2012 roku Stowarzyszenie Homo Faber realizuje projekt o Holokauście "Historie z fotografii" skierowany do uczniów i uczennic I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie. Na projekt składają się m.in. warsztaty teoretyczne i fotograficzne, a także wizyty do miejsc związanych z historią lubelskich Żydów. Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym podczas zajęć uczestnicy i uczestniczki projektu wykonają zdjęcia i prezentacje odnoszące się do tematu Holokaustu. Niebawem na naszej stronie stworzona zostanie podstrona projektu, na której będzie można znaleźć szczegółowe informacje na temat podejmowanych działań.

Aktualnie, od grudnia 2011 roku do stycznia 2012 roku, odbywają się warsztaty teoretyczne, prowadzone przez Magdalenę Kawę i Joannę Stachyrę-Galant.

Projekt koordynują: Magdalena Kawa (Stowarzyszenie Homo Faber) i Beata Król (I LO im. Staszica).

Projekt odbywa się dzięki wsparciu finansowym Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce oraz Fundację "The Jewish Foundation for the Righteous".


Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy