Strona główna > Warto poczytać > Teksty

Bookmark and Share

Masz głos, masz wybór

HF (2012-03-20)

Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym projekcie Stowarzyszenia Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich oraz Fundacji im. Stefana Batorego – akcji Masz Głos Masz Wybór. Zaproponowane zostały dwa działania:

• Miej wpływ na planowanie wydatkowania środków w swojej gminie, dotyczącego monitorowania funduszu korkowego, czyli środków pozyskiwanych z wydawania zezwoleń na sprzedaż alkoholu, które powinny być przeznaczane na przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii. Więcej na: www.watchdog.org.pl/korkowe.

• Wspólnie zdecydujmy, na co przeznaczyć pieniądze z funduszu sołeckiego, dotyczącego wspierania wprowadzania funduszu sołeckiego, czyli środków będących częścią budżetu gminy, służących poprawie życia mieszkańców, o których decydują wyłącznie mieszkańcy. Więcej na: www.funduszesoleckie.pl.

Trwa nabór 25 osób do realizacji każdego działania! Osoby te zostaną objęte wsparciem, w ramach którego organizacje organizujące oferują:

• szkolenie dotyczące każdego z działań11-13 maja 2012 w Warszawie. W ramach szkolenia m.in.; wykład na temat tego, z czego składa się budżet gminy, porady eksperckie w każdym z tematów, praktyczne rady i wskazówki w formie warsztatów

• narzędzia internetowe do uzupełniania danych i kontaktowania się z wszystkimi uczestnikami akcji,

• wsparcie przez cały okres trwania działania, czyli od maja do grudnia 2012 roku. W ramach wsparcia – opieka koordynatorów, ekspertek i ekspertów z wybranego tematu, porady prawne.

• mini grant na sfinansowanie inicjatyw w ramach akcji Masz Głos Masz Wybór

Zdobądź unikalne doświadczenie oraz poznaj inne zaangażowane osoby z całej Polski!

Na zgłoszenia oczekuje się do 12 kwietnia 2012. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.maszglos.pl.
Szczegółowych informacji udziela Magdalena Pieczyńska: pomoc@sllgo.pl, tel.22 844 73 55

Więcej...
Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy