Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2012

Bookmark and Share

Ruszyło NaprawmyTo

HF (2012-09-13)

Z przyjemnością informujemy, że po roku przygotowań, testów, rozmów z instytucjami, w Lublinie ruszył system NaprawmyTo.

www.lublin.naprawmyto.pl


Idea jest prosta. Osoba, która zauważy w przestrzeni miasta jakiś drobny problem - może go w łatwy sposób zaznaczyć na internetowej mapie, najlepiej dołączając zdjęcie. 
Zgłoszenia powinny dotyczyć spraw, które z jednej strony nie są bardzo pilne i nie wymagają natychmiastowej reakcji (np. pożar), z drugiej strony, nie są pomysłami na nowe działania, czy inwestycjami (przebudowa drogi, budowa placu zabaw, itp).
Za pomocą naprawmyTo można zgłaszać sprawy typu: zatkana studzienka kanalizacyjna, wybita szyba na przystanku, połamene drzew, dzikie wysypisko, itp.

Tym, co w systemie najciekawsze, jest jego wewnętrza struktura. Każdy alert jest przekazywany do odpowiedniej instytucji, w której kompetencjach mieści się rozwiązanie danej sprawy. Instytucja ta, poza naprawieniem danej usterki, ma możłiwość skomentowania zgłoszenia, dopytania, czy przekirowania do innego, kompetentniejszego podmiotu. Można także dany alert "polublić" czy zostać jego obserwatorem, otrzymując informację o stanie jego naprawienia.


Zgłoszenia można przesyłać za pomocą trzech kanałów:
- strony internetowej www.lublin.naprawmyto.pl,
- darmowej aplikacji na smarfony,
- ustnego zgłoszenia w Biurach Obsługi Mieszkańców.


Warto dodać, że Urząd Miasta Lublin jest pierwszym urzędem w Polsce, który zdecydował się na uruchomienie tego systemu na swoim terenie. Dobrze świadczy to o mieście, które nie boi się otrzymywać od mieszkanek i mieszkańców informacji o zauważonych problemach i zgadza się na ich publiczne pokazywanie. Dzięki temu powstaje rzeczywista, otwarta i nastawiona na pozytywne rozwiązywanie problamów, platforma komunikacji. 


Partnerami są:
- Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin
- Zarząd Transportu Miejskiego
- Zarząd Dróg i Mostów
- Wydział Gopodarki Komunalnej
- Straż Miejska
- Komenda Wojewódzka Policji
- Lubelskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
- Biuro Obsługi MieszkańcówZa ogólnopolskie funkcjonowanie systemu odpowiada Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia".
Projekt finansowany jest przez Fundację im. Stefana Batorego i Urząd Miasta Lublin. 
Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy