Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2013

Bookmark and Share

Apel Koalicji na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej

Homo Faber (2012-12-10)


W Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka kilkadziesiąt polskich organizacji pozarządowych przypomina o znaczeniu edukacji na temat naszych podstawowych praw. Jako Koalicja na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej apelujemy do premiera Donalda Tuska o podjęcie działań gwarantujących ochronę praw człowieka w polskiej szkole i wzmocnienie edukacji na ten temat.

Prawa człowieka to podstawowe prawa przysługujące każdemu bez względu na indywidualne cechy czy konkretną sytuację. Szkoła, która powinna być głównym źródłem wiedzy na ich temat, staje się często miejscem ich rażącego naruszania. 

Najpilniejsze postulaty według Koalicji to oficjalne stanowisko podkreślające wagę praw człowieka w edukacji, powołanie mędzyresortowej rady ds. przeciwdziałania dyskryminacji w szkołach, koniecznosć uruchomienia regularnej oferty doskonalenia nauczycieli na temat praw człowieka, wyeliminowania treści dyskryminacyjnych z podręczników szkolnych oraz zapewnienia finansowania dla równościowej edukacji ze środków europejskich. 

 Treść apelu Koalicji na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej skierowanego do Donalda Tuska - przeczytaj.
Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy