Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2013

Bookmark and Share

Remapping Europe – Remiksujemy Europę

Anna Dąbrowska (2013-11-22)

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (Warszawa) oraz Stowarzyszenie Homo Faber (Lublin) zapraszają na spotkanie wokół remiksów „Remapping Europe – Remiksujemy Europę”. 27 listopada, godz. 18:00, Akademickie Centrum Kultury „Chatka Żaka”, inkubator.

Pod koniec czerwca Remapping Europe miało swoją lubelską odsłonę - tygodniowe warsztaty medialne, podczas których przyglądaliśmy się, jaki obraz migrantów z Ukrainy i Białorusi funkcjonuje w Polsce.

Posłużyliśmy się remiksem – czyli takim sposobem filmowego opowiadania, w którym z istniejących obrazów i materiałów audiowizualnych tworzy się nowe narracje. W ten sposób powstało 6 unikatowych krótkometrażowych filmów o granicy polsko-ukraińskiej, tej fizycznej i mentalnej.

Do dyskusji po pokazie remiksów zaprosiliśmy: Davida Sypniewskiego, animatora kultury ze Stowarzyszenie Praktyków Kultury; Monikę Piekarską, Pełnomocniczkę Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ds. Ochrony Praw Człowieka; Mirka Bienieckiego, socjologa z Instytutu Studiów Migracyjnych oraz Wiktorię Gerun z Urzędu Miasta Lublin, koorynatorkę projektu "Study in Lublin".


Remapping Europe to niezwykły projekt, realizowany jednocześnie w 4 krajach: Polsce, Wielkiej Brytanii, Turcji i Hiszpanii. W każdym z nich odbywają się lokalne warsztaty, poświęcone funkcjonującym w Europie obrazom migrantów i migrantek. Uczestnikami są młodzi ludzie - zarówno ci, którzy sami mają doświadczenie migracji, jak i osoby zainteresowane tą tematyką i poszukujące odpowiedzi na pytanie o to, jak zmienia się współczesna Europa i jak coraz płynniejsze są jej granice.

Remapping Europe realizowany jest przez siec Doc Next Network której koordynatorem jest Europejska Fundacja Kultury. Polskim partnerem projektu jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "e" we współpracy ze stowarzyszeniem Homo Faber.

Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy