Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2014

Bookmark and Share

Kapownik 2014/15

(2014-10-14)

Jest radość.
Fot. Anna Dąbrowska
Więcej fotek w galerii


Co to?
Kapownik to kalendarz-informator. 

Został pomyślany jako wsparcie dla osób, które są w Lublinie (i Polsce) po raz pierwszy. Dlatego jest w trzech językach. Część kalendarzowa obejmuje rok akademicki, zaznaczone zostały święta państwowe, a także katolickie, prawosławne, żydowskie, hinduistyczne i muzułmańskie. 

W część informacynej znaleźć można informacje dotyczące Lublina - TOP 10 czyli 10 miejsc, które muszisz zobaczyć będąc w Lublinie - a ponadto informacje o pierwszej pomocy i opiece medycznej, bezpieczeństwie, transporcie publicznym, sporcie, kulturze. Jest także wybór najważniejszych festiwali, które odbywają się co roku w Lublinie. Zamieściliśmy także kilka zwrotów po polsku, bo ważne jest zachęcanie cudzoziemców i cudzoziemkek do uczenia się polskiego. 

Świeżutki Kapownik.
Fot. Marta Sienkiewicz
Więcej fotek w galerii
Do Kapownika dołączona jest niezniszczalna mapa miasta z zaznaczonymi urzędami, instytucjami kultury oraz tymi spośród ngo, które zajmują się integracją migrantów/ek.


Gdzie można go dostać?

1.Na spacerze
Spacery po Lublinie odbywają się w każdą środę. Starujemy na Placu Litewskim pod "Baobabem" o godzinie 17:00. 
15 października odbędzie się spacer szlakiem lubelskich urzędów. 22 października wejdziemy do miejsc kultury, spotkamy osoby, które tam pracują, dowiemy się o najlepszych imprezach i być może o tym, jak włączyć się w ich przygotowanie. A 25 października (uwaga - sobota!) wspólnie pojedziemy na Majdanek zwiedzić muzeum.
Plan spacerów do końca roku znajdziesz tutaj


2. W BOMie - w Punkcie Obsługi Cudzoziemców
Punkt mieści się w Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Wieniawska 14 i jest czynny w godzinach:
poniedziałek, wtorek od 7.45 do 16.45,
środa, czwartek, piątek od 7.45 do 15.15.


3. W Homo Faber
Nasze biuro mieści się w Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, pok. 118 (lub 15 na pierwszym piętrze). Zapraszamy w każdy czwartek od godz. 10:00 do 18:00.


Do zobaczenia!