Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2015

Bookmark and Share

Homo Faber zmienia miejsce

(2015-02-17)


W Chatce Żaka spędziliśmy 13 miesięcy. To był bardzo dobry czas. Prowadziliśmy lekcje języka polskiego dla migrantów i migrantek, w tym zagranicznych studentów/studentek (3 grupy tygodniowo); wspieraliśmy osoby potencjalnie dyskryminowane. Prowadziliśmy warsztaty, pokazywaliśmy filmy o prawach człowieka (Watch Docs, Żydowskie Motywy). Zapraszaliśmy ważnych gości, by studentom/tkom (i nie tylko) przybliżać ważne kwestie z zakresu praw człowieka. Zapraszaliśmy do Chatki ludzi z Polski (Ogólnopolskie Forum Migracyjne) i z Europy (Remapping Europe). Cieszyliśmy się doskonałą współpracą zespołu Chatki Żaka. Dziękujemy za to!

Niestety decyzją Rektora UMCS, Stanisława Michałowskiego, nagle otrzymaliśmy wypowiedzenie umowy najmu (za dwa niewielkie pomieszczenia płaciliśmy uczelni 1500 zł miesięcznie). Nie rozumiemy tej decyzji i bardzo żałujemy, że musimy opuścić to ważne dla uczelni i miasta miejsce.

Szukamy nowej siedziby dla naszej działalności (na biuro ale też na spotkania otwarte). Nasze dotychczasowe działania nie ulegają żadnym (poza miejscem) zmianom. Niebawem Was na nie zaprosimy.

Miłe jest to, że już trzy instytucje (w tym jedna uczelnia) zaoferowały nam swoją pomoc. Trzymajcie za nas kciuki!
Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy