Strona główna > Oferta

Bookmark and Share

NaprawmyTo

HF

Widząc zbitą szybę na przystanku, wyrwę w jezdni czy złamany znak ludzie zazwyczaj irytują się, narzekają na władzę, mówią, że nikt się "tym" nie zajmuje. Dlatego powstał portal NaprawmyTo.
To proste narzędzie, pozwalające w łatwy sposób zgłosić to, co nas boli w przestrzni miejskiej. Wystarczy kilka kliknięć.
Po drugiej stronie systemu są organizacje i kompetetne instytucje odpwiedzialne za naprawienie usterek.
Lublin jest przykładem, że to może działać. Rozwiązaliśmy już ponad 7 tysięcy spraw.
Jako organizacja, która jest zaangażowana w ten proces od początku, oferujemy konsultacje przy uruchamianiu lokalnych wersji portalu - przyjedziemy, opowiemy, nauczymy, żebyście mogli skutecznie zmieniać swoje miasto.

Jak to działa w praktyce - Zobacz na www.lublin.naprawmyto.plOferta  |  Doświadczenie  |  Kontakt• Oferta

Prezentacja systemu - Jeśli idea NaprawmyTo ci się spodoba i chcesz wiedzieć więcej, możemy przjechać i zrobić dostosowaną do twoich potrzeb prezentację. Opowiemy, jak to wszystko się zaczęło, kto za tym stoi, jak wyglądał proces wymyślania i testowania NT. Pokażemy, jak zgłaszać problemy i co się z nimi dalej dzieje. Wszystko poparte jest przykładami i zdjęciami z naszej wieloletniej pracy. 
Prezentacja może stać się inspiracją do czynnego zajęcia się w uporządkowany sposób najbliższym otoczeniem. 
Kto może nas zaprosić? Każda grupa osób, organizacja, instytucja, która chce w aktywny i skuteczny posób zmieniać swoje miasto, gminę czy dzielnicę. 
Pracujemy ze szkołami, klubami seniora, harcerzami/harcerkami, radnymi, urzędnikami i urzędniczkami, a nawet prywatnymi firmami.
Prezentacja trwa, w zależności od potrzeb, od godziny do kilku godzin. Możliwe jest zorganizowanie telekonferencji.


Warsztat z użytkowania - Jeśli zamierzacie rozpocząć swoją przygodę z systemem NaprawmyTo, chętnie pomożemy. Zorganizujemy kilkugodzinne warsztaty. W zależności od potrzeb pokażemy, jak używać serwisu.
Pracujemy z grupami aktywnych mieszkańców, którzy chcą nauczyć się skutecznie zgłaszać usterki. Nawiązujemy współpracę z organizacjami, które chcą zostać opiekunami serwisu, a także z urzędami i instytucjami, które odpowiadają za przyjmowanie zgłoszeń i naprawianie usterek.
Warsztat trwa, w zależności od potrzeb grupy, od kilku do kilkunastu godzin.
 

Szkolenie z systemu krok po kroku - Jeśli jesteście grupą osób, która ma opiekować się w swojej miejscowości systemem NaprawmyTo, oferujemy kilkudniowe szkolenie w szczegółowy sposób prezentujące krok po kroku wszystkie elementy systemu. Szkolenie zakłada wspólne przygotowanie organizacji i instytucji partnerskich do rozpoczęcia pracy. Jego efektem ma być nie tylko pozyskanie wiedzy i umiejętności, ale także kompetentne, dobrze zorganizowane rozpoczęcie pracy w danej miejscowości.
Czas szkolenia dostosowany jest do potrzeb danego środowiska - może obejmować kilka dni szkoleniowych oraz konsultacje. 


Konsultacja dla organizacji prowadzącej i instytucji partnerskich - Jeśli jesteście nowymi użytkownikami serwisu i brakuje wam doświadczenia, oferujemy możliwość konsultacji poszczególnych etapów pracy przy zarządzaniu NaprawmyTo. 

 

• Doświadczenie

Z kim współpracujemy?

Ogólnopolsko: PBiIS Stocznia - operator systemu.

Lokalnie: Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin, Zarząd Drug i Mostów, Zarząd Nieruchomości Komunalnych, Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, Komenda Miejska Policji w Lublinie, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.

 
• Kontakt

Osoby, organizacje czy instytucje zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu:

Piotr Skrzypczak, ps@hf.org.pl