Strona główna > O nas > Zespół

Bookmark and Share

Jolanta Prochowicz

(2016-01-13)

Jolanta Prochowicz
Fot. Piotr Skrzypczak
Więcej fotek w galerii

3xF tzn. filozofka, filolożka, feministka.

Ukończyłam Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na KUL-u. Obecnie piszę doktorat, w którym rozważam jak podział na sferę publiczną i prywatną wpływa na nasze rozumienie sprawiedliwości i jakie ma to znaczenie dla praw kobiet.

W latach 2010 – 2014 pełniłam funkcję koordynatorki ds. logistyki podczas Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”; w 2014 współorganizowałam Festiwal Filmowy „Kino w Trampkach” jako menadżerka programowa. Byłam tam odpowiedzialna za programy „Fokus na dokument” oraz „Krótkie dla najmłodszych”. Wtedy też organizowałam cykl spotkań okołofilmowych zatytułowany „Rozmowy o dorastaniu”. Dzięki tym doświadczeniom zrozumiałam jak ciekawym i inspirującym narzędziem edukacyjnym jest film.

Homo Faber pojawiło się w moim życiu dlatego, że chciałam przekuć swoje zainteresowania naukowe w działania, które będą społecznie ważne i potrzebne.

W Stowarzyszeniu odpowiadam za promocję „Witamy w Lublinie 3” oraz jestem lokalną koordynatorką w programie "Masz Głos". Pracuję też w programie Film, gdzie wymyślam i tworzę festiwale i pokazy filmowe. Organizuję także lubelską odłonę akcji One Billion Rising. 

W wolnym czasie czytam powieści, oglądam filmy i słucham mądrych ludzi.