Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2017

Bookmark and Share

Polska Lab - Przemyśl

Anna Dąbowska (2017-01-26)

Jakie jest Twoje najlepsze wspomnienie z przeszłości? Co jest Twoją ojczyzną? O czym marzysz? Czego się boisz? Co Ci się śniło?

Na te i inne pytania próbowaliśmy odpowiedzieć przez ostatni tydzień przy użyciu kamer. Zapraszamy na projekcję filmów młodych mieszkańców Przemyśla – o mieście, o jego mieszkańcach i o ich marzeniach. Projekcja jest zwieńczeniem projektu Polska Lab w Przemyślu.
27.01.2017 (piątek) o godz.19:00 w Cuda Wianki (Rynek 5).

Filmy były realizowane w mijającym tygodniu przez młodzież z Przemyśla - gimnazjalistów i licealistów z polskiej i ukraińskiej szkoły. 
Polska Lab to miejskie laboratorium medialno-obywatelskie organizowane przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę” i Fundację Evens.

Łączymy potencjał lokalnych organizacji pozarządowych pracujących z młodzieżą, miejskich aktywistów i ekspertów z dziedziny nowych mediów i nowych technologii. Wszystko po to, by zwiększać obywatelską świadomość, i wzmacniać wpływ młodych mieszkańców na przestrzeń, w której żyją.

Mądrze używane, dogłębnie poznane narzędzia nowych mediów i nowych technologii mogą inicjować i wzmacniać zmianę społeczną. Polska Lab kładzie nacisk na świadome, krytyczne i kreatywne korzystanie z nich, przy jednoczesnej refleksji nad potrzebami i wyzwaniami świata rzeczywistego.


Projekt Polska Lab jest koordynowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę", realizowany przez Związek Ukraińców w Polsce oddział w Przemyślu przy współpracy z Homo Faber.