Strona główna > Projekty > Projekty > Masz Głos - o akcji

Bookmark and Share

Masz Głos 2016/2017

HF (2016-07-01)

Od 2016 roku zespół Homo Faber ma zaszczyt pomagać przy organizacji, prowadzonej od lat przez Fundację im. St. Batorego, ogólnopolskiej akcji Masz Głos.
Koordynujemy prace w województwie podkarpackim, świętokrzyskim, małopolskim i lubelskim.


Czym jest akcja Masz Głos?

W ramach akcji Masz Głos wspieramy mieszkańców i mieszkanki z całej Polski w działaniu na rzecz najbliższego otoczenia, we współpracy z władzami lokalnymi. Przypominamy, że mieszkańcy mają prawo decydować o tym, co dzieje się wokół nich, bo samorząd to nie tylko władze, lecz wszyscy mieszkańcy i mieszkanki. Od 2002 roku udział w akcji wzięło ponad 1700 grup, organizacji i instytucji z ponad 850 gmin w całej Polsce.

Jak przebiega akcja?
Mieszkanki i mieszkańcy, którzy postanawiają ulepszyć fragment swojego otoczenia rejestrują się na www.maszglos.pl i biorą udział w szkoleniu inauguracyjnym. Angażują do współpracy większe grono mieszkańców i mieszkanek oraz władze lokalne. Przeprowadzają diagnozę lokalną i organizują spotkania, podczas których planują przyszłe działania.
Przez cały rok korzystają ze wsparcia koordynatorów i koordynatorek oraz ekspertów i ekspertek akcji. Zamawiają publikacje edukacyjne i promocyjne. Podczas kolejnych szkoleń i spotkań regionalnych oraz ogólnopolskich spotykają się z innymi uczestnikami i uczestniczkami akcji z całej Polski. Wszyscy mają szanse na zdobycie nagrody Super Samorząd!
Przykłady działań uczestników z poprzednich lat przeczytaj w dziale Uczestnicy w akcji.

Kto i jak może wziąć udział w akcji?
Zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki – grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, uniwersytety trzeciego wieku, rady młodzieżowe, biblioteki, szkoły, lokalne gazety i portale informacyjne.
Aby wziąć udział w akcji należy zarejestrować się na maszglos.pl
Udział w akcji jest bezpłatny

Formularz rejestracyjny do nowej edycji akcji otwarty będzie od 29 sierpnia do 30 września

Co oferujemy w ramach akcji?
Bieżące wsparcie doświadczonego zespołu akcji, np. w planowaniu i realizacji działań.
Dostęp do wiedzy: porady eksperckie, darmowe publikacje, udział w szkoleniach (np. o angażowaniu mieszkańców do działania lub prowadzeniu diagnozy lokalnej)
Wymianę doświadczeń z uczestnikami akcji z całej Polski
Wzmocnienie pozycji i budowanie prestiżu w środowisku lokalnym, w relacjach z mieszkańcami i władzami oraz w kontaktach z mediami
Bezpłatne materiały edukacyjne i promocyjne
Szansę na zdobycie minigrantu
Szansę na zdobycie nagrody Super Samorząd i przyjazd na uroczystą galę w Warszawie

Organizator: Fundacja im. Stefana Batorego

Partnerzy w roku 2016: Fundacja Aktywności Lokalnej, Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszenie Homo Faber, Stowarzyszenie POLITES


Więcej: www.maszglos.pl
W przypadku ochoty do porozmawiania na żywo, bądź wymiany korespondecji mailowej zachęcamy do kontaktu osoby z województwa lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego:
jolanta.prochowicz@hf.org.pl

Jolanta Prochowicz: jolanta.prochowicz@hf.org.pl, Piotr Skrzypczak: ps@hf.org.pl
Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy