Strona główna > Projekty > Zrealizowane

Bookmark and Share

Lublin uczy się ukraińskiego!

HF (2019-03-01)

Cieszymy się pierwszymi „lekcjami".
Fot. Kuba
Więcej fotek w galerii
Kampania „Lublin uczy się ukraińskiego” to pomysł na pokazanie nowym mieszkańcom i mieszkankom Lublina, że nam, mieszkającym tu od zawsze, także na nich zależy.


Więcej na www.ukrainski.lublin.pl

Mieszkamy koło siebie. Czasami od wielu lat. Mijamy się. Już wiemy o swoim istnieniu, słyszymy różne akcenty, czasami dziwimy się niezrozumiałym słowom. Polacy i Polki z Lublina oraz Ukrainki i Ukraińcy… także z Lublina. Dla tych pierwszych to nowość, że ktoś wybiera ich miasto do życia, dla tych drugich – oczywistość – w końcu są tu nowi.

Pojawiły się w naszych głowach pytania – czy tylko goście powinni wkładać wysiłek we wzajemne poznanie? Jak długo będą gośćmi? Czy jako dominująca większość możemy coś zmienić?

Marzy nam się Lublin, w którym ludzie mieszkający obok siebie znają się, lubią, współpracują. Mimo dzielących ich różnic, są siebie ciekawi. Chcemy zacząć od pierwszego kroku, a właściwie słowa.
Zaczynamy namawiać do nauczenia się kilku podstawowych słów po ukraińsku, by móc swoim przyjaciołom, koleżankom, uczniom czy pracownicom powiedzieć „Dzień dobry”, „Miło Cię widzieć”, czy podziękować za pracę, obiad, zakupy. Albo przeprosić, jeśli coś poszło nie tak.
Zobacz także

W mediach o Lublin uczy się ukraińskiego (O nas)

Diakujemo! (Aktualności)

Robymo plakaty czyli robimy plakaty! (Aktualności)


Czy to wystarczy, by łatwiej nam się żyło? Z pewnością nie. Ale zrobimy pierwszy krok.

Liczymy, że będziecie chcieli/ały sprawdzić, jak zareaguje Olena czy Ihor, którzy usłyszą z polskich ust: Радий тебе бачити.
Kampania sfinansowana została ze środków, które otrzymaliśmy z Fundacji im. S. Batrego. Stać nas było tylko na 5 bilboardów.
Jeśli chcesz taki bilboard na swojej dzielni, dorzuć się!


Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy