Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2019

Bookmark and Share

Oferta wsparcia dla nauczycieli i nauczycielek

(2019-11-14)

Nauczyciele i nauczycielki z Lublina‼️ 


Dzielimy się z Wami wiedzą i doświadczeniem. Wspieramy i doradzamy.

Oferujemy Wam zupełnie BEZPŁATNIE:

🔹konsultacje: jak poradzić sobie z pojawiającą się przemocą, nękaniem, bullyingiem? Czym te zjawiska się charakteryzują? Jaka jest ich skala? Jak je rozpoznać? Podczas spotkania przedstawimy praktyczną metodę radzenia sobie z pojawiającymi się aktami agresji;

🔸
rozmowy o kompleksowym, krok po kroku, podejściu do rozwiązywania w szkołach problemu bullyingu (jakie są rodzaje przemocy, jak im przeciwdziałać), w tym: diagnoza sytuacji szkolnej (czy jest przemoc i jakiego rodzaju);

🔹
warsztaty, szkolenia z powyższych obszarów - w dużych i małych grupach.


📧Kontakt do nas: Piotr Skrzypczak, ps@hf.org.pl



Co jeszcze można z nami zrobić?

• Zaprosić nas na pojedynczą, 45-minutową lekcję, by z uczniami/cami porozmawiać o problemach z zakresu przemocy rówieśniczej, nękania, bullingu, nierównego traktowania.

• Zaprosić nas do dłuższej współpracy, byśmy z grupą kilku- kilkunastu uczniów i uczennic głębiej popracowali nad tym jak rozwiązywać szkolne konflikty, przeciwdziałać przemocy i wykluczeniu. Wtedy pracować będziemy w trybie koła zainteresowań, np. co tydzień po 90 minut.

• Zaprosić nas na spotkanie z gronem pedagoginczny, czy wręcz całym środowiskiem pracowniczym szkołby, by porozmawiać o wyzwaniach z zakresu przeciwdzialania przemocy i wykluczeniu. Przyjdziemy, poznamy się, i postaramy się pomóc. Jak? To zależy od omawianego problemu i jego skali.

• Zaprosić nas na spotkanie z rodzicami, by opowiedzieć o tym co i dlaczego robimy w szkole. Możemy także przygotować i przeprowadzić krótki warsztat z podstaw rozwiązywania konfliktów bądź przygotować prezentację nt. współczesnych zagrożeń dla młodzieży. Takie spotkania możemy powtarzać dla większej ilości grup rodziców.

• Zaprosić nas na indywidalne konsultacje byśmy wspólnie ze środowiskiem szkoły zastanowili się jak przeciwdziałać potencjalnym problemom bądź reagować na to co już się pojawiło. 



Projekt „Nie-lekcje o nietolerancji” przygotowany przez Fundację Sempre a Frente i Stowarzyszenie Homo Faber realizowany dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lublin.



Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy