Strona główna > Aktualności > Aktualności

Bookmark and Share

"Spokojna głowa" - ruszamy z grupą wsparcia dla migrantów

Marta Sienkiewicz (2020-12-09)

Niezależnie od wydarzeń na świecie, a teraz szczególnie, wszyscy i wszystkie potrzebujemy przestrzeni do rozmowy, spotkania się, bezpiecznego wyrażania swoich obaw, lęków, czasem traum. Niezbędne jest nam miejsce do zadawania pytań, do wątpliwości, prostego, ludzkiego pytania o poradę. 
 
[ENGLISH HERE]


Naszym celem jest stworzenie miejsca w sieci, do którego regularnie, bezpłatnie, dobrowolnie będzie można przyjść i pod opieką psychologa, porozmawiać ze sobą.

Chcemy stworzyć przestrzeń bezpieczną dla wszystkich, którzy:

• doświadczają szoku kulturowego;
• mają trudności z nową sytuacją poza krajem pochodzenia: zmianą charakteru i miejsca zatrudnienia, zmianą otoczenia znajomych i przyjaciół, rozłąką z rodziną;
• doświadczają niepewności, lęku, obawy o swoją najbliższą przyszłość;
• przyjechali do Polski z bagażem trudnych doświadczeń z kraju pochodzenia i nie umieją sobie tu z nimi poradzić;
• chcą zbudować lub odbudować swoje miejsce do życia w nowej rzeczywistości…

Jeśli nie czujesz, że znajdujesz się w tej grupie, ale chcesz:

• zapytać o sprawy bytowe, codzienne, z którymi sobie nie radzisz;
• poznać mechanizmy psychologiczne towarzyszące Twojej sytuacji i zrozumieć swoje emocje, uczucia oraz relacje;
• nauczyć się radzić sobie z trudnymi emocjami (gniewem, frustracją, lękiem, niepokojem);
• poradzić się w ważnej sprawie;
• po prostu poznać innych cudzoziemców i cudzoziemki mieszkające w Lublinie
• porozmawiać o blaskach i cieniach życia w Polsce 😉


Ta przestrzeń jest dla Ciebie!


Dołącz do nowej grupy, która stworzona jest dla mieszkających w Lublinie cudzoziemców i cudzoziemek, osób z doświadczeniem migracji (również tych powracających do Polski), niezależnie od wieku i stażu pobytu w Lublinie.
Na spotkaniach będziemy przede wszystkim dzielić się doświadczeniami, ale też popracujemy warsztatowo, czasem wykładowo, wszystko zależeć będzie od Waszych potrzeb.
 
Spotkania grupowe będą odbywać się raz w tygodniu, w każdy poniedziałek o godz. 19:00 – 20:00 w dwóch grupach językowych: powstanie grupa prowadzona w języku polskim i grupa prowadzona w języku angielskim. 

Będziemy się widzieć ze sobą za pomocą komunikatora zoom.
Udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować.
Można uczestniczyć anonimowo, nie wymagamy od Was żadnego potwierdzenia tożsamości. Chcemy, byście czuli się komfortowo.

Co zrobić, by uczestniczyć w spotkaniu?

Wystarczy chwilę przed 19:00 kliknąć w link kierujący do spotkania i dołączyć do grupy.


LINK: https://zoom.us/j/96448710959


Spotkania będą prowadzone przez dwie psycholożki.Anna Szadkowska
- Anna Szadkowska - psycholożka, trenerka umiejętności miękkich i pracownica samorządowa zajmująca się problematyką migracji od 2014 roku. Entuzjastka zmian społecznych, równości i rozwoju osobistego. Była doradczyni zawodowa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i pracownica Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju. Obecnie studiuje w Szkole Liderów Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, a wkrótce zostanie praktyczką Szybkiej Terapii Transformacyjnej Marisy Peer.
Marta Sienkiewicz
– psycholożka, ze Stowarzyszeniem Homo Faber związana od 2008 roku. Od 2009 roku zajmuję się działaniami integracyjnymi skierowanymi do cudzoziemców przyjeżdżających do Lublina. Prowadziła spotkania informacyjne na lubelskich uczelniach, ze studentami, opiekunami studentów i pracownikami administracyjnymi. Koordynuje lekcje języka polskiego dla cudzoziemców. Zarządza pracą punktu porad antydyskryminacyjnych Stowarzyszenia Homo Faber. Od września 2018 roku kieruje administracją biura Stowarzyszenia, zajmuje się promocją, komunikacją.