Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2008

Bookmark and Share

Nagroda Kulturalna „Żurawie”

(2008-04-17)


Konkurs dla młodych artystów

Kilka dni temu na adres Akademii dostaliśmy informację. Zamieszczamy ją poniżej, gdyż uważamy, że warto wspierać tę inicjatywę. Od razu oczywiście pomyśleliśmy, aby sami siebie zgłosić :). Nooo ale okazało się, że organizatorka jest członkinią zarządu naszego Stowarzyszenia, a w jury nagrody zasiadają znajomi i współpracownicy. Więc chyba nie wypada. Nie zmienia to faktu, że nawet jeśli byśmy nikogo tam nie znali, to na pewno byśmy zgarnęli wszystkie nagrody. Więc czujemy się zwycięzcami ;).Ile razy słyszałeś, że w Lublinie nic się nie dzieje? Ile razy ty sam wypowiadałeś te słowa?

Udowodnimy Ci, że się mylisz. Jesteśmy młodzi i jesteśmy z Lublina. Chcemy wbrew obowiązującym trendom tu zostać. Wierzymy, ze tu możemy budować naszą lepszą przyszłość. Wierzymy, że nie jesteśmy tu sami. Chcemy by w 2016 roku Lublin był Europejską Stolicą Kultury. Dlatego stworzyliśmy Nagrody Kulturalne : ŻURAWIE .

Nagrody przyznawane są młodym twórcom kultury za szeroko rozumianą działalność artystyczną na terenie Lubelszczyzny. Ty też możesz zostać naszym laureatem! A może znasz młodego artystę lub animatora kultury z Lublina lub okolic? Jeśli tak, wyślij maila na adres zurawie@radio.lublin.pl i napisz dlaczego nominujesz akurat tę osobę. Na wasze zgłoszenia ( wraz z uzasadnieniem i kontaktem do osoby nominowanej: strona internetowa/mail/numer telefonu/nazwa instytucji z którą
współdziała) czekamy do 21 kwietnia, a spośród nich nasze Jury wybierze czterech laureatów w kategoriach: słowo, dźwięk, obraz i animator kultury. Wręczenie nagród: 7 maja na koncercie otwierającym Lubelskie Dni Kultury Studenckiej.
Laureatom zapewniamy również promocję w mediach lokalnych, ogólnopolskich i branżowych. Organizatorem Radiowej Nagrody Kulturalnej „Żurawie” jest studencka audycja "Studnia Akademicka" i Polskie Radio Lublin S.A.
Współorganizator: Gazeta Wyborcza. Alternatywa Społeczno - Kulturalna
Patroni medialni: Polskie Radio BIS, Lubelski Informator Kulturalny ZOOM.
Więcej informacji na: www.radio.lublin.pl
Anna Kołodyńska
Józef Szopiński jr
Cała załoga "Studni akademickiej"