Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2008

Bookmark and Share

Rusza PRACOVNIA OFF

(2008-09-29)

Od 1 października 2008 roku rozpoczyna swoją działalność nowo powstała jednostka Centrum Kultury i Ośrodka Animacji Kultury - PRACOVNIA OFF. PRACOVNIA stworzona została głównie dla młodego, nie związanego z instytucjami kultury, środowiska twórczego Lublina. Głównym celem jej działalności jest umożliwienie lokalnym, początkującym artystom (z zainteresowaniami z pola teatru, rzeźby, malarstwa, grafiki, muzyki, tańca, nowych mediów, fotografii) zrealizowania swojego pomysłu. Pomoc w realizacji projektu polega na bezpłatnym udostępnieniu pomieszczeń, zaplecza technicznego, pomocy merytorycznej, a w końcowej fazie realizacji – zorganizowaniu pokazu oraz promocji. Do pracy twórczej przewidziane są przestrzenie jakimi dysponuje Centrum Kultury (wraz z obszerną częścią starej Akademii Medycznej), a także Akademickie Centrum Kultury „Chatka Żaka” oraz Dom Kultury LSM. 

Więcej fotek w galerii

Warunkiem rozpoczęcia współpracy z PRACOVNIĄ OFF jest wstępne sformułowanie koncepcji projektu i jego efektu końcowego oraz wypełnienie aplikacji określającej zakres treści i ramy czasowe proponowanego konceptu. Osoba aplikująca musi również zapoznać się z regulaminem PRACOVNI OFF dostępnym na stronie internetowej www.pracovniaoff.pl. Na stronie znajdują się również formularze zgłoszeniowe do pobrania, które odsyłać można drogą elektroniczną bądź składać do rąk koordynatorki. Osoba koordynatorki pozostaje do stałej dyspozycji aplikantów w kwestii konsultacji, jest odpowiedzialna za zorganizowanie ich przestrzeni pracy i czasu kreacji oraz opiekę nad projektem do momentu jego zamknięcia.
Nabór zgłoszeń pozostaje w formie otwartej i bezterminowej.

Siedziba PRACOVNI OFF (biuro koordynatorki) znajduje się w części Centrum Kultury zwanej Akademią Medyczna lub D.U.P.A. (Doskonale Ukryta Przestrzeń Artystyczna), na piętrze, wejście przez Centrum Kultury, od strony wirydarza.

Więcej informacji: www.pracovniaoff.pl, www.ck.lublin.pl

Koordynatorka - Justyna Jasłowska,
pracowniaoff@interia.pl
tel. 600 427 416

Zobacz także

SZANSA DLA MŁODYCH ARTYSTÓW (Warto poczytać)