Strona główna > Projekty > Zrealizowane

Bookmark and Share

Wymiana polsko-izraelska

(2008-10-17)

Warsztaty w Trybunale Koronnym
Fot. Beata Bartoszek
Więcej fotek w galerii
Od 20 do 27 października 2008 roku w Lublinie gościła grupa młodzieży z izraelskiego miasta Rishion LeZion (miasta partnerskiego Lublina).
Wizyta młodzieży jest owocem dłuższej współpracy i mniejszych projektów - spotkań młodzieży z tych miast oraz wizyt nauczycieli. Uczniowie (uczestnicy projektu z Polski) po raz pierwszy wyjechali do Izraela w lutym 2008 roku i w tym czasie mieszkali w rodzinach izraelskich.
W projekcie biorą udział dwie lubelskie szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica oraz VII Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej oraz Amit-Amal Municipal Comprehensive High School No.3 w Rishon LeZion, a także Stowarzyszenie Homo Faber i Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN".

W ramach tego projektu do Polski przyleciała grupa 13 uczniów z Izraela. Przez ten czas poznali Lublin oraz region. Młodzi Izraelczycy mieli okazję zapoznać się z historią Lubelszczyzny jako regionu wielokulturowej Polski. Wzięli także wspólnie z rówieśnikami z naszego kraju udział w warsztatach przygotowanych przez Stowarzyszenie Homo Faber.

W ramach wymiany uczniowie oprócz Lublina odwiedzili m.in. takie miejsca jak: Zamość, Bełżec, Kazimierz Dolny, Sandomierz.
Zobacz także

Wymiana polsko-izraelska w mediach (O nas)

DZIEŃ PRZEŁOMOWEGO TYGODNIA (Warto poczytać)

Wersja polska (Projekty)