Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2008

Bookmark and Share

Wymiana polsko-izraelska

AO (2008-10-20)

Od 20 do 27 października 2008 roku w Lublinie gości grupa młodzieży z izraelskiego miasta Rishion LeZion (miasta partnerskiego Lublina).
Wizyta młodzieży jest owocem dłuższej współpracy i mniejszych projektów - spotkań młodzieży z tych miast oraz wizyt nauczycieli. Uczniowie (uczestnicy projektu z Polski) po raz pierwszy wyjechali do Izraela w lutym 2008 roku i w tym czasie mieszkali w rodzinach izraelskich.

W projekcie biorą udział dwie lubelskie szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica oraz VII Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej oraz Amit-Amal Municipal Comprehensive High School No.3 w Rishon LeZion oraz Stowarzyszenie Homo Faber.

W ramach tego projektu do Polski przyleciała grupa 13 uczniów z Izraela. Będzie w Lublinie przez tydzień z rewizytą u swoich polskich rówieśników. Przez ten czas pozna Lublin oraz region. Młodzi Izraelczycy będą mieli okazję zapoznać się z historią Lubelszczyzny jako regionu wielokulturowej Polski. Wezmą także wspólnie z rówieśnikami z naszego kraju udział w warsztatach przygotowanych przez Stowarzyszenie Homo Faber.

W ramach wymiany uczniowie oprócz Lublina odwiedzą m.in. takie miejsca jak: Zamość, Bełżec, Kazimierz Dolny, Sandomierz.