Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2009

Bookmark and Share

Enter2016

HF (2009-02-11)

Stowarzyszenie Homo Faber jako współorganizator projektu Enter2016 zaprasza na kolejne spotkanie dotyczące starań Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

O co chodzi ?
Jak powszechnie wiadomo Lublin pretenduje do miana Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Jednym z dwóch filarów tworzenia programu ESK jest program miasto i obywatele. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom wynikającym z akcesji organizatorzy postanowili stworzyć forum wymiany myśli i pomysłów.
Drugie spotkanie Enter 2016 będzie okazją do poznania raportu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nt dotychczasowych wysiłków polskich miast w walce o tytuł i dyskusji nad nim. Odbędzie się także dyskusja z przedstawicielami Urzędu Miasta Lublin o lubelskiej strategii zdobycia tytułu oraz prezentacja Koszyc – Europejskiej Stolicy Kultury w 2013 r.
Spotkania Enter 2016 mają na celu naszkicowanie realnych potrzeb środowisk twórczych i przedstawienie ich władzom miasta jako społeczną odpowiedź na starania się o tytuł ESK.                    

Kolejne spotkanie odbędzie się 19 marca o godzinie 18:00. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu.

Organizatorami spotkań są Józef Szopiński (Radio Lublin), Szymon Pietrasiewicz i Rafał koZa Koziński (Ośrodek Animacji Kultury – Centrum Kultury) oraz Piotr Choroś (Stowarzyszenie Homo Faber).


Wstęp wolny.
Zobacz także

Enter2016 (Programy)

Media o inicjatywie Enter 2016 i Spoko (O nas)Relację z pierwszego spotkania można zobaczyć tutaj.Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy