Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2008

Bookmark and Share

Spotkanie z Adamem Leszczyńskim

(2008-04-02)


W środę (2 kwietnia) odbyło się spotkanie z Adamem Leszczyńskim, historykiem i dziennikarzem. Rozmawialiśmy na temat sprawiedliwego handlu i odpowiedzialnej konsumpcji. Relacja ze spotkania wkrótce, narazie zapraszamy do galerii.

Polecamy tekst Adama Leszczyńskiego, opublikowany w tygodniku Przekrój pt. "Zrobieni w kakao" poświęcony spółdzielni rolników w Ghanie, uczestniczącej w ruchu Sprawiedliwego Handlu.

Adam Leszczyński
- dziennikarz, publicysta. Od 1993 r. związany z "Gazetą Wyborczą". Od 2000 r. pracował w dziale nauki i redagował dodatek "Komputer". Od 2005 r. zatrudniony w dziale opinii, publikuje również w miesięczniku "Wiedza i Życie".

Pisze artykuły naukowe, historyczne i socjologiczne, reportaże (m.in. z Etiopii, Boliwii i Malawi), zajmował się też recenzowaniem gier komputerowych. Należy do zespołu "Krytyki Politycznej". Współpracował również z "Newsweekiem", "Polityką", "Przekrojem", "ResPubliką Nową" i "National Geographic".

Autor książek "Szkolny poradnik internetowy - część 1", "Sprawy do załatwienia", "Naznaczeni. Afryka i AIDS" i "Anatomia protestu. Strajki robotnicze w Olsztynie, Sosnowcu i Żyrardowie, sierpień-listopad 1981".

Miejsce: Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21, sala czarna, 2 kwietnia (środa), godzina 17:00.


Dla osób szczególnie zainteresowanych tematyką Sprawiedliwego Handlu i etycznej konsumpcji:
Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu "Trzeci Świat i My"
Twoje Pieniądze Kształtują Świat - Polska Zielona Sieć

Zobacz także

Co się dzieje ze śmieciami?- sortownia (Programy)

Spotkanie z Adamem Leszczyńskim (Multimedia)

Co się dzieje ze śmieciami? (Aktualności)

SPRAWIEDLIWY HANDEL (Warto poczytać)

Ochrona środowiska na co dzień (Aktualności)