Bookmark and Share

Witamy w Lublinie - Lublin kulturalny

AO (2008-10-10)

Spotkaliśmy się przed Chatką Żaka.
Fot. Anna Dąbrowska
Więcej fotek w galerii
W październiku w ramach spotkań Akademii zapraszamy Was na odkrywanie Lublina. W poniedziałek 13 października odbył się pierwszy spacer - po Kulturalnym Lublinie.

Wystartowaliśmy pod Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka", gdzie o Orkiestrze św. Mikołaja, jednej z najbardziej znanych kapel folkowych w kraju, opowiadał Bogdan Bracha. Potem szybkim krokiem pobiegliśmy do Przestrzeni Działań Twórczych "Tektura", gdzie Szymon Pietrasiewicz i Grzesiek Nowicki powiedzieli dwa słowa o tym, dlaczego warto przychodzić do Tektury i o najbliższych imprezach kulturalnych, które się tam szykują. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Ośrodek Animacji Kultury, po którego bezkresnych przestrzeniach oprowadzał nas Rafał Koza Koziński. W Centrum Kultury zobaczyliśmy się z Andrzejem Rusinem z Kinoteatr Projekt oraz z Justyną Jasłowską z Pracovni off (która specjalnie dla nas wybiegła z sali prób). Z Centrum Kultury pobiegliśmy do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, gdzie Krzysztof Księski wraz z kolegami i koleżanką z Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki "Cytadela Syriusza" opowiadał o Falkonie, imprezie dla miłośników fantastyki, która odbędzie się w Lublinie, w dniach 14 - 16 listopada.
Przedostatnią instytucją na naszej trasie była lubelska siedziba Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice. Cały spacer zakończyliśmy w Bramie Grodzkiej, gdzie mieści się siedziba Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN, no i oczywiście Akademia."


Zobacz także

Wielokulturowy Lublin (Aktualności)

Witamy w Lublinie 2008 (Projekty)