Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2009

Bookmark and Share

Lublin-Majdanek

Anna Dąbrowska (2009-11-14)


Fot. Anna Dąbrowska
Więcej fotek w galerii
Zapraszamy na ostatni z cyklu spacer "Witamy w Lublinie". Pokazaliśmy już Lublin kulturalny, wielokulturowy, wieczorny z okien autobusu. Tym razem zapraszamy na spacer po bardzo szczególnym miejscu. Lublin - Majdanek, podróż do/po miejscu najczęściej kojarzonym z Lublinem. Można tam nigdy nie dotrzeć. Na obrzeża miasta, na obrzeża historii, o której mówi się znów mniej. Ważne miejsce nie tylko dla tych, których interesuje historia. Ważne dla każdego.

Kiedy: 14 listopada 2009, godz. 12:00
Gdzie: startujemy pod bramą główną Muzeum na Majdanku

Projket "Witamy w Lublinie" to pomysł na pokazanie miasta tym, którzy go jeszcze nie znają. Studentom i studentkom pierwszego roku, drugiego, piątego, właściwie wszystkim tym, którzy być może nie mieli okazji go
poznać. Większość osób z Homo Faber to ludzie, którzy nie są z Lublina, których tu różnymi ścieżkami przywiało i którzy (z różnych powodów) postanowili tu zostać. Chcieliśmy, aby ci młodsi nie przepłynęli przez niego tak po prostu. By Lublin nie okazał się nic nie znaczącym epizodem w ich życiu i dążeniu do enigmatycznej "Warszawy". Stąd też pomysł na kilka spacerów, na kilka spojrzeń na to miasto. Na wyłuskanie ciekawej i ważnej twarzy miasta, które dla wielu ma jedynie twarz taniego piwa.
Zobacz także

Witamy w Lublinie 2009/2010 (Projekty)

Kapownik 2009/2010 (Projekty)

WITAMY W LUBLINIE (Warto poczytać)