Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2011

Bookmark and Share

Marek Sołtys - SZALONY WÓZKOWICZ

(2011-02-23)

Warsztaty Kultury zapraszają na spotkanie:

Lubelskie drogi do kultury - Spotkanie z Markiem Sołtysem – „Szalonym Wózkowiczem"

Piątek, 25 lutego 2011 roku
Godz. 18.00
Warsztaty Kultury, ul. Ks. J. Popiełuszki 5, Lublin

Marek Sołtys, który sam przedstawia się jako "Szalony Wózkowicz", prowadzi wyjątkową i skuteczną walkę o Warszawę bardziej przyjazną niepełnosprawnym. Głośno zrobiło się o nim, gdy umieścił w Internecie film, na którym widać, jak na swoim akumulatorowym wózku nie może dostać się do wagonu metra. Wraz z Towarzystwem Przyjaciół Szalonego Wózkowicza za cel stawia sobie zmianę wizerunku osób z niepełnosprawnością, poruszających się na wózku oraz występowanie przeciwko wykluczeniu.
Więcej: http://www.tpsw.pl/

Spotkanie uświetni recital Grażyny Łapińskiej.

Prowadzenie spotkania: Agnieszka Krawiec (Radio Lublin)

Polecamy wywiad z Markiem Sołtysem w serwisie ngo.pl.

O projekcie „Drogi do kultury”
Program został pomyślany jako narzędzie integracji i aktywizacji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez wykorzystanie do tego celu istniejącego potencjału szeroko rozumianego życia kulturalnego Lublina.
Włączanie osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności w jedną z ważniejszych sfer życia społecznego - w życie kulturalne Lublina może przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu tych osób. Zwiększa się liczba kontaktów międzyludzkich, wzrasta aktywność, samoocena (samoakceptacja), zmniejsza się wyalienowanie, poprawiają się relacje rodzinne i społeczne. Generalnie, chociaż nie ma to nic wspólnego z medycyną poprawia się jakość życia. Wzrasta również poziom samooceny ludzi zdrowych czego jaskrawym przykładem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Usunięcie problemów/barier architektonicznych, technicznych, systemowych dotykających osoby niepełnosprawne wymaga znacznych nakładów finansowych i czasu. Szybszą, tańszą, na chwilę obecną alternatywną, ale również uzupełniającą i konieczną – wcześniej czy później - do wprowadzenia metodą zmiany istniejącego stanu rzeczy jest wdrożenie działań społecznych niwelujących bariery mentalne w obu grupach społecznych i generujących społeczne wsparcie w uzyskaniu/odzyskaniu aktywności społecznej osób niepełnosprawnych.

Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
~Drozda - 2012-02-02
Tylko nie dba o swojego psa