Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2011

Bookmark and Share

Witamy w Lublinie

Anna Dąbrowska (2011-10-10)

Po raz czwarty (w ogóle) i po raz trzeci (w ramach projektu pomocowego skierowanego do cudzoziemców i cudzoziemek) organizujemy szereg działań pod szyldem "Witamy w Lublinie", aby z jednej strony mieszkający od bardzo niedawna w Lublinie cudzoziemcy i cudzoziemki poczuli się tu trochę bardziej "u siebie". A z drugiej, aby dać szansę lublinianom i lubliniankom do poznania.
Oto przygotowany przez nas "Jesienny rozkład jazdy". Osoby zainteresowane wzięciem udziału w którymś z działań prosimy o przesłanie maila na" ad@hf.org.pl
A jeśli znacie obcokrajowców, poślijcie im tą informację!


Przy koziołku.
Fot. Anna Dąbrowska
Więcej fotek w galerii
Spacery
- Spacery służą poznaniu. Podczas nich oglądamy Lublin z różnych stron i perspektyw. Aby go polubić, albo wiedzieć, dlaczego się go nie lubi i czego w nim brakuje. Startujemy zawsze o 17:00, zawsze w poniedziałki.

10 października "Lublin dla początkujących", czyli turystyczny obchód po najważniejszych miejscach, zabytkach, w których działy się ważne rzeczy. Miejsce startu: Plac Zamkowy.
Foto ze spaceru

17 października - Lublin-Majdanek, czyli historia obozu koncentracyjnego, obozu zagłady.
Miejsce startu: Homo Faber (16:00) / Majadanek (17:00)
Foto ze spaceru

24 października - Lublin kulturalny, czyli co, gdzie kiedy ważnego kulturalnie i społecznie dzieje się w mieście, opowiedzą ci co robią/działają.
Miejsce startu: Homo Faber (16:40) / Chata Żaka (17:00)
Foto ze spaceru

31 października - Lublin nie/śmiertelny, czyli w przedzień Święta Zmarłych odwiedzamy jedną z najstarszych nekropolii lubelskich - cmentarz przy ulicy Lipowej - aby z tej perspektywy popatrzeć na historię miasta, jego mieszkańców i mieszkanek.
Miejsce startu: Homo Faber (16:40) / Cmentarz przy ulicy Lipowej (17:00)

7 listopada - Lublin autobusem, czyli wycieczka po oddalonych, ale równie ciekawych terenach naszego miasta.
Start: Plac Zamkowy.Fot. Anna Dąbrowska
Więcej fotek w galerii
Warsztaty
- czyli aktywne środy z Polakami/Polkami. Warsztaty służą rozrywce, poznaniu nowych ludzi, także z Polski, i poszerzeniu katalogu swoich umiejętności. Startujemy zawsze o 17:00, zawsze w środy. Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie Stowarzyszenia Homo Faber (Krakowskie Przedmieście 39).

12 października - biżu, czyli warsztaty robienia biżuterii z recyklingu.
Foto z warsztatu

19 października - biały śpiew, czyli warsztaty śpiewu tradycyjnego.
Foto z warsztatu

26 października - kino w HF, czyli dobre polskie kino i dyskusja.

9 listopada - warsztaty foto, czyli jak widzicie Lublin w obiektywie, co w nim śmieszy, co przeraża...

25 listopada - Andrzejki, czyli potańcówka przy firance, wróżby i przepowiednie.

30 listopada - gry rpg, czyli stowarzyszenie fantastyki "Cytadela Syriusza".


Lekcje Polski(ego) - uczymy języka i nie tylko. I Lublina, i jeszcze historii, na przemian ze słowami, których potrzeba w codziennym życiu od kupowania biletu na autobus aż po... Właściwie to osoby uczestniczące mogą wyznaczyć nam granice. Trochę z przymróżeniem oka, na wesoło, bez ocen i podręczników. W grupach dla początkujących i zaawansowanych. Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 18. Pierwsze 18 października o godzinie 18.


Kapownik 2011/12 - już po raz czwarty wydajemy ten niezwykły kalendarz-informator w jednym. W trzech wersjach językowych (polski, angielski, ukraiński), gdzie poza kalendarium znaleźć mozna informacje o funkcjonowaniu służb (Policja, Straż Miejska), słuzby zdrowia, transportu publicznego, ale także wypis z najważnieszych cyklicznym imprez kulturalnych, które co roku odbywają się w Lublinie. Poza tym info o stokach narciaskich, basenach miejskich... Wciąż jeszcze można go dostać w siedzibie Homo Faber.


Wszystkie propozycje są za darmo. Finansuje je: Europejski Fundusz na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz Budżet Państwa a także Miasto Lublin.

Cały czas działa także serwis internetowy: www.hello.lublin.pl, na którym poza informacjami kulturalnymi, spora adawka przepisów prawnych, tłumaczonych wzorów dokumentów i odpowiedzi na trudne pytania, które wciąż się powtarzają czyli FAQ.

Projekt "Witamy w Lublinie" jesr rezalizowany przez stowarzyszenie Homo Faber od 2009 roku. 
 
Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy