Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2012

Bookmark and Share

Warsztat antydyskryminacyjny

Anna Dąbrowska (2012-02-16)


Więcej fotek w galerii
Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych zaprasza wolontariuszy i wolontariuszki na dwudniowe szkolenie z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji, które odbędzie w dniach 3 i 4 marca 2012 w Warszawie.


DLA KOGO?
Warsztat przeznaczony jest dla wolontariuszek i wolontariuszy organizacji pozarządowych zajmujących się działaniem na rzecz mniejszości. Skierowany jest do osób z małym doświadczeniem wolontariackim.

KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW I UCZESTNICZEK:
Dzięki warsztatom uczestnicy i uczestniczki:
- dowiedzą się co to jest dyskryminacja i kogo dotyczy;
- poznają mechanizm dyskryminacji;
- zapoznają się z takimi pojęciami jak: stereotyp, uprzedzenie, dyskryminacja, władza;
- otrzymają przestrzeń do autorefleksji i samorozwoju.


FORMA ZAJĘĆ:
Warsztat będzie prowadzony metodami aktywnymi: ćwiczenia, symulacje, praca indywidualna i w grupach, zabawy integracyjne. Będziemy odwoływać się do realnych sytuacji i doświadczenia uczestników i uczestniczek szkolenia, a także trenerek.

Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne do zajęć. Każda osoba otrzyma zaświadczenie ukończenia szkolenia.

Termin szkolenia, miejsce:
3-4 marca 2012, Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych, ul. Smolna 16 m 7, 00-375 Warszawa

Czas trwania, liczba osób:
3 i 4 marca 2012 w godzinach 9:00-16:00
Liczebność grupy: do 15 osób

Osoby zainteresowane prosimy o uzupełnienie ankiety zgłoszeniowej i przesłanie jej na ardes: ad@hf.org.pl


OSOBY PROWADZĄCE:

Anna Dąbrowska - Filolożka. Ukończyła Szkołę Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Insytutu Nauk Prawnych PAN. Pracuje w stowarzyszeniu Homo Faber w programie Międzykulturowość. Trenerka, prowadzi szkolenia z praw człowieka, antydyskryminacji, mowy nienawiści (ostatnio dla Wojewódzkiej Komendy Policji i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej). Od 2010 roku koordynuje także cyklem wycieczek Wielokulturowa Lubelszczyźna. Obecnie pracuje przy projekcie "Raport Mniejszości - monitoring polskiego internetu pod kątem mowy nienawiści i języka wrogości ", realizowanego przez Fundację Wiedza Lokalna, gdzie odpowiada za diagnozę lokalną. Jednocześnie pracuje dla Amnesty International Polska jako mentorka przy projekcie "Prawa człowieka: TERAZ! To jest w Twoich rękach". Jest jedną z Latających Animatorek Kultury Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę".

Katarzyna Rżanek – trenerka, psycholożka. Ukończyła Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim oraz psychologię kliniczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Na co dzień wiceprezeska Stowarzyszenia Program STACJA, streetworkerka, edukatorka seksualna, animatorka ulicy, tłumaczka przewodniczka osoby głuchoniewidomej, koordynatorka i autorka projektów. Partyworkerka i networkerka w Stowarzyszeniu Lambda Warszawa. Prywatnie – miłośniczka kotów, podróży i autostopowiczka.

Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy