Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2012

Bookmark and Share

Raport mniejszości - spotkanie

Anna Dąbrowska (2012-03-20)

Co czwarta wypowiedź na temat grup mniejszościowych w polskim Internecie zawiera element wrogości. Najwięcej nienawistnych postów skierowana jest przeciwko mniejszościom narodowym. Najbardziej negatywne emocje (pod względem natężenia), dotykają zaś mniejszości seksualnych.

Fundacja Wiedza Lokalna wraz partnerem lokalnym stowarzyszeniem Homo Faber zaprasza na spotkanie dotyczące języka wrogości i mowy nienawiści w internecie, w tym na lubelskich forach internetowych. Wśród gości Edwin Bendyk (tygodnik Polityka), Edyta Naja Pasek (Wojewódzka Komenda Policji), Dominik Smaga (Dziennik Wschodni), dr Marek Troszyński (Fundacja Wiedza Lokalna, kierownik projektu).
Zobacz także

Raport mniejszości (Projekty)

Debata o mowie nienawiści w internecie (Aktualności)


27 marca, godz. 18:00, kawiarnia Kawka.

Od października 2011 stowarzyszenie Homo Faber jest partnerem projektu "Raport mniejszości - monitoring polskiego internetu pod kątem mowy nienawiści i języka wrogości ", realizowanego przez Fundację Wiedza Lokalna. Projekt dotyczy mowy nienawiści wobec mniejszości etnicznych, religijnych, seksualnych i innych, pojawiającej się w cyberprzestrzeni. Jest finansowany przez Fundację im. Stefana Batorego.

Mowa nienawiści i język wrogości to zjawiska powszechne w Sieci. Nietolerancyjne wypowiedzi często łamią prawo, innym razem - „"tylko"” podsycają wzajemną niechęć. Problem w tym, że animozje te łatwo przenikają do świata rzeczywistego. Znamy wiele przypadków, gdy wirtualna agresja doprowadziła do realnej krzywdy.Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy