Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2013

Bookmark and Share

Remapping Europe – remiksujemy Europę!

Anna Dąbrowska (2013-05-22)

Interesuje Cię tematyka migracji, granic, sam/a masz za sobą takie doświadczenie, chcesz podzielić się swoim doświadczeniem i wrażliwością? Zapraszamy na warsztaty REMAPPING EUROPE!

Tygodniowe warsztaty medialne, podczas których przyjrzymy się temu, jaki obraz migrantów/migrantek z Ukrainy i Białorusi funkcjonuje w Polsce oraz jak oni sami postrzegają Polskę. Postawimy pytania o fizyczne i mentalne granice Europy Wschodniej. Zremiksujemy funkcjonujące w społeczeństwie obrazy i przekonania dotyczące migracji i nadamy im nowe znaczenie.

Użyjemy do tego remiksu - takiego sposobu filmowego opowiadania, w którym z istniejących obrazów i materiałów audiowizualnych tworzy się nowe narracje.
Uwaga - znajomość obsługi programu do montażu nie jest obowiązkowa!
Efektem warsztatów będą autorskie remiksy - realizowane samodzielnie
bądź w kilkuosobowych grupach krótkometrażowe prace video.

DLA KOGO

Młodzi mieszkańcy i mieszkanki Lublina (18-30 lat) - w szczególności tymczasowi lub stali migranci z Białorusi, Ukrainy oraz osoby zainteresowane tematyką pogranicza narodowego.
Osoby interesujące się filmem bądź fotografią, osoby z kierunków dziennikarskich, artystycznych, a także – wszyscy zainteresowani tematyką migracji, granic i tożsamości.

KIEDY

26 czerwca - 3 lipca, Lublin (uwaga, istnieje możliwość zakwaterowania dla osób spoza Lublina)
Udział w projekcie jest bezpłatny.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2013 r. Prosimy o nadsyłanie ich na adres info@hf.org.pl.

W mailu prosimy o krótkie odpowiedzi na pytania:
1. Kim jesteś? Napisz coś o sobie – czym się zajmujesz, skąd pochodzisz, jakie są Twoje zainteresowania?
2. Dlaczego ciekawi Cię tematyka tych warsztatów?
3. Czy zajmujesz się filmem bądź potrafisz obsługiwać program do montażu? (to pytanie nie ma wpływu na wyniki rekrutacji i służy jedynie lepszemu przygotowaniu samych warsztatów).

Wyniki naboru na warsztaty ogłosimy 18 czerwca. Wtedy też ogłosimy szczegółowy program.Projekt organizowany jest ze środków Komisji Europejskiej. Projekt realizowany jest przez międzynarodową sieć Doc Next Network. Koordynatorem sieci jest Europejska Fundacja Kultury (ECF). Polskim organizatorem jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę w partnerstwie ze stowarzyszeniem Homo Faber.

 


Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy