Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2013

Bookmark and Share

Remapping Europe w Lublinie

AD

My.
Fot. Dorota Borodaj
Więcej fotek w galerii
Od 26 czerwca - 3 lipca w Lublinie odywają się warsztaty medialne Remapping Europe - remiksujemy Europę. Tematem odsłony lubelskiej są migracje wschodnie. 

Stawiamy pytania o fizyczne i mentalne granice Europy Wschodniej. A potem zremiksujemy funkcjonujące w społeczeństwie obrazy i przekonania dotyczące migracji i nadamy im nowe znaczenie. 
Użyjemy do tego remiksu czyli takiego sposobu filmowego opowiadania, w którym z istniejących obrazów i materiałów audiowizualnych tworzy się nowe narracje. Uwaga – znajomość obsługi programu do montażu nie jest obowiązkowa!
Efektem warsztatów będą autorskie remiksy - realizowane samodzielnie bądź w kilkuosobowych grupach krótkometrażowe prace video. 


Remapping Europe to niezwykły projekt, realizowany jednocześnie w 4 krajach: Polsce, Wielkiej Brytanii, Turcji i Hiszpanii. W każdym z nich odbywają się lokalne warsztaty, poświęcone funkcjonującym w Europie obrazom migrantów i migrantek. Uczestnikami są młodzi ludzie - zarówno ci, którzy sami mają doświadczenie migracji, jak i osoby zainteresowane tą tematyką i poszukujące odpowiedzi na pytanie o to, jak zmienia się współczesna Europa i jak coraz płynniejsze są jej granice. Projekt organizowany jest ze środków Komisji Europejskiej. Projekt realizowany jest przez międzynarodową sieć Doc Next Network. Koordynatorem sieci jest Europejska Fundacja Kultury (ECF). Polskim organizatorem jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę w partnerstwie ze stowarzyszeniem Homo Faber, przy współpracy z Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka".

 
Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy