Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2014

Bookmark and Share

XV Maraton Pisania Listów AI

Anna Dąbrowska (2014-12-09)

W dniach 13 - 14 grudnia zapraszamy na 15. edycję NAJWIĘKSZEGO NA ŚWIECIE wydarzenia na rzecz PRAW CZŁOWIEKA - Maraton Pisania Listów.

W trakcie Maratonu piszemy listy w obronie osób, których prawa zostały złamane.


Kogo bronimy w tym roku?
UKRAIŃSKI REŻYSER aresztowany przez rosyjskie służby, CHIŃSKA AKTYWISTKA uwięziona za pokojowe protesty, KOBIETY z RPA walczące o dostęp do opieki zdrowotnej... Poznaj historie wszystkich Bohaterów i Bohaterek.


Przyjdź na Maraton 13 - 14 grudnia ACK Chatka Żaka, Lublin; zabierz znajomych!


Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w weekend w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wtedy przez 24 godziny piszemy ręcznie (!) listy w obronie konkretnych osób, których prawa zostały złamane. W ten właśnie sposób będziemy domagać się zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowania obrońców praw człowieka.

Inicjatywa Maratonu narodziła się w 2001 roku w Polsce! Od tego czasu Maraton poprawił sytuację wielu osób - co roku udaje nam się pomóc w co najmniej 1/3 przypadków.
Rok temu na całym świecie napisano ponad 2 300 000 listów, z czego aż 214 472 listy wysłano z Polski. W dobie komunikacji internetowej, list jest szczególną, najbardziej tradycyjną formą protestu. Ręcznie pisane, indywidualne dowody niezgody na łamanie praw człowieka mają szczególną moc!
Przeciwstawiamy się niesprawiedliwości.


NAPISZ LIST, ZMIEŃ ŻYCIE!

Do zobaczenia!
Amnesty International Lublin
Homo Faber

Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy