Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2015

Bookmark and Share

Remapping Europe - filmy

Anna Dąbrowska (2015-01-27)

 

Więcej fotek w galerii
Remapping Europe to badawczy projekt artystyczny prowadzony przez Doc Next Network. Działania wchodzące w skład projektu wywodzą się z nadrzędnej zasady: remiks mediów stosowany jest by przemyśleć, zbadać i spojrzeć świeżym okiem na utrzymujący się w społecznościach europejskich wizerunek migranta/migrantki.

W debacie publicznej i powszechnej symbolice migranci i migrantki wciąż przedstawiani są w zgodzie ze stereotypami narodowymi, etnicznymi lub religijnymi. Lokalny i osobisty punkt widzenia imigrantów jest pomijany, a informacjom o migracjach właściwych dla danego kraju lub regionu brak niuansów. Wyłączenie punktu widzenia migrantów z mediów głównego nurtu zmniejsza też potencjał twórczy i kulturowy – nie pasuje do idei kreatywnej i włączającej

Remapping Europe, a Remix Project ma na celu podkreślenie punktu widzenia młodych migrantów i migrantek z czterech krajów poprzez włączenie ich prac, opowieści i wizji do debaty publicznej.
 
Organizatorem projektu jest międzynarodowa sieć Doc Next Network, zainicjowana przez Europejską Fundację Kultury. Jego lokalne odsłony organizowane są w Polsce, Turcji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.
Polską część projektu koordynowało Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" a patnerem było Stowarzyszenie Homo Faber.Zapraszamy do oglądania!

Remksy polskich uczestników i uczestniczek projektuRemiksy z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Turcji.Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy