Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2015

Bookmark and Share

Witamy w Lublinie - spacery

Anna Dąbrowska (2015-03-09)

Zapraszamy na drugi cykl spacerów po Lublinie, informacyjno-rozrywkowych. Przygotowaliśmy trasy po instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych, urzędach! Będzie Lublin wielokulturowy i historyczny, rajd po lubelskim graffiti, miejasca praktyczne i użytkowe.

Spacery będą odbywały się od marca do kwietnia. W sumie przed nami 8 spotkań w lubelskiej przestrzeni.
Spacery odbywają się w środy. Starujemy o godzinie 17:00 na Placu Litewskim.


W marcu:
11 marca - Lublin dla początkujących, czyli Lublin od podszewki, najważniejsze punkty orientacyjne w centrum, kierunki, główne ulice i dzielnice. Trochę historii, trochę skrótów, ważnych miejsc.
25 marca - Lublin wielokulturowy - to spacer historyczny, po dawnym Lublinie, żydowskim, prawosławnym, ewangelickim...


W kwietniu:
8 kwietnia - Lublin kulturalny - czyli to gdzie, kto i jak robi kulturę i jak się można włączyć; poznamy ludzi i miejsca.
11 kwietnia - graffiti - po wielkoformatowych dziełach sztuki ulicznej.
15 kwietnia - Oszczędny Lublin - gdzie tanio się ubrać, zjeść, naprawić parasol czy zepsuty zamek w plecaku.
18 kwietnia - Lublin Majdanek - wizyta w jednym z najważniejszych miejsc w tym mieście - Muzeum na Majdanku, dawnym nazistwoskim obozie zagłady. 
22 kwietnia Lublin historyczny (Stare Miasto) - turystycznie, historycznie po Starym Miejście.
29 kwietnia - Lublin na rowerze - dzięki Rowerom Miejskim będziemy mieli szansę na wyjechanie z centrum, aby zobaczyć to co poza nim jest ciekawego w Lublinie.


W maju:
6 maja - Lublin kulturalny - czyli to gdzie, kto i jak robi kulturę i jak się można włączyć; poznamy ludzi i miejsca.
13 maja - Lublin oszczędny - szlakiem ciuchlandów, zakładów naprawy parasoli, obuwia, suwaków, zegarków, aparatów, kawcowych, wszelkiej maści komisów i kramów ze starociami...
20 maja - Lublin modernistyczny - szlakiem pięknej architeltury modernizmu; o planach budowlanych międzywojnia oraz o odbudowywaniu Lublina po II Wojnie Światowej. Opowiadał będzie Hubert Mącik, Miejski Konserwator Zabytków!Na wszystkie spacery wstęp wolny.